hospicjum2014

Razem wybudujmy HOSPICJUM ŚW. OJCA PIO w Smardach Górnych !!!

hospicjum2014

 


Drodzy Przyjaciele naszego Hospicjum!
 
Rozpoczął się bardzo ważny dla nas okres rozliczeń podatkowych. Każdy z Was może przekazać swój 1% podatku na rzecz wybranej organizacji.
 
Nasze Hospicjum od 10 lat pomaga nieodpłatnie osobom nieuleczalnie chorym w ich domach w ramach hospicjum domowego. W ciągu 10 lat pomogliśmy już ponad 850 chorym. Pomagamy tym, w życie których wkradł się nieproszony gość ? Rak. Niekiedy jest młody, ma 30 parę lat, niekiedy 80 lat.
 
Ma wiele twarzy. Zabiera życie, zostawia osierocone dzieci, zżera, zabija, wywraca wszystko do góry nogami. W żyły wtłacza bezsilność. Choć odbiera nadzieję, kradnie marzenia, rzadko daje drugą szansę, to nie jest w stanie przerwać niewidocznej nici ciepła, wsparcia, pomocy medycznej i takiego zwykłego ludzkiego bycia przy chorym i jego rodzinie. To jest właśnie hospicjum.

Od ponad trzech lat prowadzimy również społeczną budowę tak potrzebnego hospicjum stacjonarnego w Smardach Górnych koło Kluczborka. Na początku budowy wielu mówiło nam, że porywamy się z motyką na księżyc. Przecież nie mamy za sobą żadnego wielkiego sponsora. Jednak siła marzeń i chęć utworzenia miejsca gdzie ziemia  będzie stykać się z niebem, cierpienie z miłością sprawiły, że rzeczy niemożliwe pomału stają się możliwymi. To naprawdę jest możliwe ! Codziennie na naszej budowie zdarzają się małe cuda. Dotychczasowy szeroki zakres prac, jaki już zrealizowaliśmy był możliwy także dzięki wielkiemu zaufaniu ludzi o gorących sercach. Ludzi, którzy nie zawahali się zaufać nam, widząc jak udaje się tworzyć to niezwykłe miejsce.

Dziś prosimy Was o wsparcie tego wyjątkowego dzieła, jakim jest Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. Ojca Pio. Twój 1% ma ogromną moc. Daje możliwość czynienia dobra. A wyświadczone dobro, zawsze powraca.
 
W załączeniu pozwalamy sobie przesłać naszą ulotkę. Możecie zobaczyć w niej ile udało nam się zrobić w ciągu minionych trzech lat.

Poniżej przesyłamy link do programu pomagającego wypełnić PIT. Program ten ma wpisane już wszystkie potrzebne nasze dane.
 

Link kopiujemy i wklejamy do przeglądarki internetowej. Wypełniony PIT można wysłać elektronicznie za pomocą eDeklaracji do Urzędu Skarbowego lub wydrukować.
 
Dziękujemy za Wasz 1% podatku dla naszego Hospicjum.
 

Z pozdrowieniami
 
Zarząd i zespół medyczny Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. Ojca PioTwoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email