roza

Kępińska Grupa Modlitwy wspomina swoje inicjatywy…

Grupa Modlitwy Ojca Pio z Kępna przy Parafii Matki Bożej Różańcowej, zorganizowała w pierwszych miesiącach nowego roku kilka modlitewno-duszpasterskich działań. Zapraszam do przeczytania relacji ze spotkań i do obejrzenia fotek.


W czasie trwania radosnego okresu Bożego Narodzenia w dwa niedzielne popołudnia spotkaliśmy się z dziećmi na śpiewaniu kolęd przy żłóbku. Hasłem tych spotkań były słowa kolędy: „Witaj, Jezu ukochany”. Na te spotkania dzieci przyniosły karteczki, serduszka na których napisały swoje podziękowania i prośby do małej Bożej Dzieciny. Wszystkie te intencje zawierzaliśmy Panu Bogu poprzez śpiewania kolęd. dzieci chętnie włączały się w śpiew, a pomagał nam w tym nasz pan organista Irek. Śpiewom dzieci towarzyszyli ich rodzice i dziadkowie oraz nasz Ksiądz Proboszcz Marek i Ks. Kanonik Stanisław. Dzieci w sposób szczególny uczciły swoje babcie i dziadków przed zbliżającym się wtedy ich świętem, śpiewając „Życzymy, życzymy i zdrowia i szczęścia…”. Na zakończenie dzieci otrzymały słodycze i obrazki.
 
6 stycznia – Święto Trzech Króli w, uczestniczyliśmy wspólnie ze Wspólnotą Żywego Różańca w spotkaniu opłatkowym. Podzieliliśmy się tradycyjnie opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia. Spotkanie upływało w bardzo miłej, rozśpiewanej kolędami atmosferze. Smaczny poczęstunek i radość ze wspólnego spotkania były dla każdego z nas okazją do miłego spędzenia czasu. W trakcie spotkania złożyliśmy życzenia i zaśpiewaliśmy tradycyjne „100 lat” Pani Krystynie i Panu Józefowi, którzy obchodzili 50 rocznicę ślubu.
 
11 lutego – Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez naszego Ojca Św. Jana Pawła II. Z tej okazji Grupa Modlitwa Ojca Pio zaprosiła ludzi chorych wraz z opiekunami oraz samotnych na wspólną Mszę Św. w trakcie której była możliwość otrzymania Sakramentu Chorych. W trakcie udzielania tego Sakramentu modliliśmy się modlitwą różańcową oraz śpiewem pieśni religijnych.
 
Na zakończenie Eucharystii nasz Ksiądz Proboszcz błogosławił nam Najświętszym Sakramentem wychodząc na środek kaplicy a następnie zbliżał się do poszczególnych ławek udzielając błogosławieństwa. Tak bliska obecność Pana, ukrytego w Najświętszym Sakramencie wycisnęła łzy u wielu ludzi.
 
Następnie chorzy wraz z opiekunami przeszli do salki parafialnej, gdzie czekał na nich poczęstunek. Wszystko samodzielnie przygotowały panie z naszej Grupy Modlitwy. Przy kolorowo zastawionym stole czas miło i szybko upływał. Nasi goście bardzo się cieszyli, że mimo cierpienia i bólu mogli być wśród nas. Zaprosiliśmy już wszystkich na kolejne spotkanie, a każdy z chorych odpowiadał: „Jak Bóg pozwoli, to na pewno będziemy”.
 
Myślę, że takie spotkanie pozwoliło nam wszystkim inaczej spojrzeć na drugiego człowieka, usłyszeć od tych ludzi, że jest sens cierpienia choć czasem bardzo trudno to zrozumieć.
Z tych wszystkich spotkań zrobiliśmy kilka zdjęć, które dołączamy.
 
Życzymy Księdzu Krzysztofowi oraz naszym diecezjalnym Grupom Modlitwy Ojca Pio wiele radości i wytrwałości w codziennej pracy dla dobra drugiego człowieka.
 
Szczęść Boże! Pokój i dobro!
 
W imieniu Grupy Modlitwy Ojca Pio z Parafii M.B. Różańcowej z Kępna
Helena Nowak
 

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email