Ważne informacje od o. Romana Ruska OFMCap, krajowego asystenta GMOP

{gallery}rusek.jpg{/gallery}

Pokój i dobro! Czcigodni kapłani, drodzy członkowie Grup Modlitwy Ojca Pio!

Pragnę serdecznie Was pozdrowić, życząc Chrystusowego pokoju i obfitości łask Ducha Świętego. Ten rok jest szczególny dla wszystkich wierzących w Chrystusa z racji obchodów Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia. Jest również szczególny dla wszystkich duchowych synów i córek św. O Pio. Jak wiemy papież Franciszek uczynił naszego patrona ważnym orędownikiem miłosierdzia i zapragnął mieć na Watykanie ciało św. O Pio, aby w jego obecności rozesłać Misjonarzy Miłosierdzia na cały świat.


To wielka radość dla nas i chcemy być w tym czasie na Watykanie czy to osobiście ( przynajmniej 600 osób wybiera się z Polskich Grup Modlitwy O Pio do Rzymu w lutym), czy to duchowo. Także w Polsce jak co roku będą miały miejsce trzy ważne dla czcicieli i Grup Modlitwy Ojca Pio w Polsce spotka­nia: Czuwanie z Ojcem Pio w Krakowie Łagiewnikach i Ogólnopolski Kongres Grup Modlitwy Oj­ca Pio w Tenczynie i czuwanie na Jasnej Górze. Z całego serca zapraszam Was do wzięcia w nich udziału i polecam przygo­towania do tych spotkań Waszej modlitwie.
Czternaste już Czuwanie z Ojcem Pio w Krakowie Łagiewnikach odbędzie się w tym roku w nocy z 11 na 12 czerwca. Podobnie jak w ubiegłych latach udział w nim nie wymaga wcześniejszej reje­stracji. Grupy pielgrzymów zgłaszamy osobiście na miejscu w sam dzień Czuwania, w recepcji umiejscowionej przy Domu Pielgrzyma na terenie sanktuarium w Łagiewnikach.

Przesyłam plakat z programem tegorocznego Czuwania, którego mottem są słowa „ Święci O Pio i św. Leopold Mandić apostołowie Miłosierdzia”. Zachęcam z serca do organizowania wspólnych wyjazdów na Czuwanie. Zaprośmy do wzięcia w nim udziału także osoby jeszcze nie należące do Grupy Modlitwy, by dzielić się z inny­mi odkrytym przez nas darem duchowej opieki św. Ojca Pio.
Po wakacjach, jako że członkowie Grup Modlitwy O Pio chcą świętować w swoich parafiach wspomnienie św. O Pio oddzieliliśmy samo czuwanie w Częstochowie i Kongres Grup Modlitwy św. O Pio. I tak czuwanie w Częstochowie odbędzie się w dniu 24-25 września, natomiast XVII Ogólnopolski Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio przeżywać będziemy w Tenczynie w dniach 13-16 października.. Odbędzie się on pod hasłem „ Piękni ludzie żyjący miłosierdziem”.
Serdecznie zapraszam na te ważne dla naszych Grup wydarzenia. Szczegółowe informacje organi­zacyjne dołączam na osobnej kartce. W sposób szczególny kieruję to zaproszenie do przedstawicie­li Grup Modlitwy, którzy jeszcze nie mieli okazji uczestniczyć w ogólnopolskich kongresach. Cze­kamy na Was!
Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie, zapewniając o mojej pamięci w modlitwie. Zachęcam przy okazji do odwiedzania naszej strony internetowej – www.gmop.pl – gdzie obok bieżących informa­cji znaleźć można propozycje konspektów spotkań formacyjnych przybliżających duchowośćśw. Ojca Pio, wskazówki jak zarejestrować Grupę w San Giovanni Rotondo, czy wiele innych przydat­nych materiałów. Zapraszam też do osobistego kontaktu we wszelkich sprawach związanych z ży­ciem i działalnością Grup Modlitwy Ojca Pio. Szczęść Boże.
o. Roman Rusek OFMCap
 

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email