ojciecpiofigura_ocean

Figura św. Ojca Pio na dnie Adriatyku. Jakie niesie przesłanie?

„Czy wiedziałeś? Na dnie morza znajduje się pomnik o. Pio… Umiejscowienie posągu u wybrzeży wyspy Tremiti może być wezwaniem do wiary. Przypomnieniem, że pośród wzburzonych wód można świecić przezroczystym światłem” – czytamy na kolumbijskim, facebookowym profilu poświęconym temu świętemu.

Figurę św. Ojca Pio, która została umieszczona na głębokości 14 metrów, wykonał Mimmo Norcia. I choć została ona umieszczona na dnie Adriatyku w 1998 roku, wciąż bardzo wiele osób o tym nie wie. Tymczasem twórca figury nazywa ją „cudem otchłani” i pragnie, by niosła w świat ważne przesłanie.

Jakie to przesłanie? Możemy o tym przeczytać na kolumbijskim profilu na Facebooku, który został poświęcony temu lubianemu świętemu Kościoła katolickiego. 

„Czy wiedziałeś? Na dnie morza znajduje się pomnik o. Pio… Umiejscowienie posągu u wybrzeży wyspy Tremiti może być wezwaniem do wiary. Przypomnieniem, że pośród wzburzonych wód można świecić przezroczystym światłem. To dar od Boga. Ojciec Pio z posągu ma rozłożone ramiona. Od razu przywodzi to na myśl krzyż. I przypomina o pokorze i prostocie zakonnika. W kontemplacyjnej samotności, z otwartymi ramionami, udziela otaczającemu środowisku atmosferę świętości, pokoju, miłości i miłosierdzia, które były filarami jego duchowości. Święty Ojcze Pio, módl się za nami!” – czytamy w umieszczonym poście.

Ten „cud otchłani” mogą oglądać z bliska nurkowie. Jedna z osób, która nie tak dawno miała okazję trafić na figurę świętego pod wodą, podzieliła się swoim wrażeniem: „To był bardzo emocjonujący moment, kiedy ukazała się przede mną potężna figura Ojca Pio… Świętego Pio”. Nie wszyscy nurkują, ale wszyscy mogą zobaczyć w sieci zdjęcia, czy filmy, które przedstawiają to dzieło.

źródła: pl.aleteia.org / deon.pl / Saverio Serlenga, youtube.com / fb.com/ CF

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email