20230617_180145-scaled

Czuwanie czcicieli św. Ojca Pio w Łagiewnikach '2023 – relacja

„Świadkowie tajemnicy” to hasło XXI Ogólnopolskiego Czuwania Grup Modlitwy Ojca Pio, które w sobotę, 17 czerwca 2023 roku, odbyło się  w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Sympatycy, czciciele i członkowie Grup Modlitewnych Ojca Pio z całej Polski po raz kolejny spotkali się na modlitewnym czuwaniu w czasie którego dziękowano za życie, posługę, osobę i kanonizację Stygmatyka.

Czuwanie rozpoczęło się przywitaniem uczestników i wprowadzeniem relikwii św. Ojca Pio. Zaś o godz. 15.00 modlono się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Czciciele św. Ojca Pio po przerwie wysłuchali konferencji ks. prof. Roberta Skrzypczaka, br. dr. Błażeja Strzechmińskiego OFMCap oraz br. dr. Romana Ruska OFMCap z San Giovanni Rotondo.

Przed Mszą św. odbyło się nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia sprawowana o godz. 18.00 przez ks. bp Jana Zająca wraz z 37 prezbiterami – koncelebransami. W homilii ks. bp Jan Zając stwierdził m.in.: „Ojciec Pio prowadzi nas na spotkanie z Panem Jezusem, który wybiera, powołuje i rozsyła swoich uczniów do dzieła ewangelizacji. Patrzmy na apostołów, którzy nam dziś towarzyszą: św. Siostrę Faustynę, św. Jana Pawła II, a nade wszystko na św. Ojca Pio i uświadommy sobie, że dziś mamy stawać w ich szeregu. Dlatego trzeba nam stwierdzić, że Ojciec Pio doprowadził nas tutaj w tym świętym miejscu, do Jezusa”.

W czuwaniu wzięło udział 105 zorganizowanych i zarejestrowanych grup modlitwy Ojca Pio z całego kraju wraz z 32 kapłanami – opiekunami. Po Liturgii o godz. 21.00 rozpoczął się Apel Jasnogórski, który prowadził brat Marek Miszczyński – prowincjał Krakowskiej Prowincji Braci Kapucynów. Czuwanie było czasem wysłuchania konferencji i świadectw m.in. p. Elżbiety z Rzeszowa, modlitwy nabożeństwem Drogi Miłosierdzia, czasem adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie prowadzonego przez „Diakonię Uwielbienia – Posłańcy Miłości” z Bogorii. Był to czas modlitwy do Pana Boga, zadumy nas sobą i refleksji nad życiem duchowym, rozmowy i spotkania się z drugim człowiekiem.

Zwieńczeniem czuwania w XXI-lecia kanonizacji św. Ojca Pio było błogosławieństwo lurdzkie Najświętszym Sakramentem. Na koniec uczestnicy uczcili relikwie św. Ojca Pio. Całość modlitewnego czuwania na bieżąco była transmitowana drogą internetową i zakończyła się o północy.

Kolejne, XXII Ogólnopolskie Czuwanie Sympatyków, Czcicieli i Grup Modlitwy Ojca Pio w Krakowie Łagiewnikach zaplanowano na 15 czerwca 2024 roku.

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email