Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok nadesłane z San Giovanni Rotondo

{gallery}bambi3.jpg{/gallery}

Do nas Grup Modlitwy Ojca Pio z diecezji kaliskiej i wszystkich czcicieli Stygmatyka formujących się poprzez stronę internetową, swoje życzenia w imieniu Centrum Grup Modlitwy w San Giovanni Rotondo skierował o. Carlo Maria Laborde OFMCap, sekretarz generalny GMOP. Przyjmijmy te życzenia z wdzięcznością i modlitwą.  

Do asystentów duchowych, animatorów i moderatorów internetowych z Grup Modlitwy Ojca Pio

Drodzy,

Urodziny Syna Bożego są blisko. Jako chrześcijanie i duchowe dzieci Ojca Pio jesteśmy wezwani do odpowiedzenia na profanującą tendencję, która stara się wykluczyć prawdziwe znaczenie Narodzin Pana i redukować ten dzień do pustego i bez znaczenia wydarzenia. Święty Mikołaj, choinka, prezenty, cukierki świąteczne i napoje są wszystkie dobrymi rzeczami, ale nie zapominajmy istoty tego dnia: Boże Narodzenie jest przede wszystkim narodzinami Syna Bożego, który przyjął ciało z Maryi Dziewicy i urodził się w Betlejem z miłości do nas, aby uratować nas przez Swoje posłuszeństwo wobec Ojca, aż po śmierć i to śmierć na krzyżu. Wszystko inne jest choreografią, folklorem i dekoracją.

W szkole Ojca Pio z Pietrelciny odzyskujemy zdolność, by być zdumionym przy nieopisanej i nieogarnionej tajemnicy, wobec której całego życia braknie, by ją pojąć! Ojciec Pio przeżywał okres świąt Bożego Narodzenia z wielkim wewnętrznym zaangażowaniem. Wzruszał się do łez przed wizerunkiem Dzieciątka Jezus, i chciał trzymać Je mocno na swych ramionach z niewypowiedzianą sympatią i uczuciem. Nie spuszczajmy naszych oczu z Dzieciątka Jezus. Miejmy zawsze przed oczami naszego umysłu i serca Jego ubóstwo i pokorę, Jego miłość do każdego z nas, Jego przychodzenie blisko każdej osoby, która chce dzielić się w życiem z Nim i nosić Go w swoim sercu. Wpatrujmy się w Niemowlę z Betlejem i pamiętajmy, że Ono jest Bogiem!

Drodzy Bracia i Siostry, przygotowujmy żłóbek świąteczny w naszych domach, w naszych parafiach i tam, gdzie to możliwe, w naszych szkołach. Przyuczajmy nasze dzieci do rozumienia prawdziwego znaczenia Bożego Narodzenia i jego właściwej wymowy: Dzieciątko Jezus leżące w żłobie, z Maryją i Józefem obok Niego.

Przygotowujmy się na Boże Narodzenie poprzez modlitwę, a także słuchajmy Słowa Bożego z pracowitą i owocną uwagą. Pozwólmy Bogu zbliżyć się do nas w Sakramencie Pojednania i oczyśćmy nasze serca z jakiegokolwiek grzechu względem Boga i naszych braci i sióstr w Kościele. Chętnie słuchajmy głosu naszych pasterzy: Papieża, Biskupów, kapłanów … oni uczą nas o prawdziwym znaczeniu Bożego Narodzenia i o solidarności z naszymi braćmi i siostrami, którzy są najbiedniejsi. Zechciejmy aktywnie uczestniczyć w Eucharystii, nieopisanej tajemnicy miłości Boga, z takim samym ożywionym duchem, co Święty Franciszek i Ojciec Pio, którzy zobaczyli w tym Najświętszym Sakramencie przedłużenie Wcielenia Syna Bożego, który pozostaje chlebem dla życia świata i który przychodzi żyć z nami.

Moi drodzy bracia i siostry, w imieniu własnym i wszystkich z Centrum Grup Modlitwy Ojca Pio z San Giovanni Rotondo, przesyłam każdemu z Was moje najszczersze życzenia szczęśliwych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, owocnych duchowo i bogatych we wszelkie błogosławieństwa i łaski z nieba. Niech Ojciec Pio natchnie nas swoją miłością do przyjęcia tajemnicy wcielenia i narodzin Syna Bożego, i uzdolni do tego, by jak on, przywitać Pana z sercami odnowionymi i napełnionymi radością życia, i do tego, byśmy poświęcili się jako świadkowie, by tak bardzo rozproszonemu i powierzchownemu światu pomóc znaleźć miłość i światło.

Z najlepszymi życzeniami dla wszystkich!

o. Carlo Maria Laborde, kapucyn, sekretarz generalny Grup Modlitwy Ojca Pio

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email