7M6A4436

Spotkanie GMOP w Wołczynie w nagraniach Radia Rodzina Kalisz

W sobotę, 18 września, w Wołczynie odbyło się XIV Spotkanie Czcicieli i Grup Modlitwy Ojca Pio diecezji kaliskiej. Tak o wydarzeniu mówi ks. Krzysztof Śliczny, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Zdunach, diecezjalny asystent Grup Modlitwy Ojca Pio:

Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyły słowa o. Pio – „Złóż wszystko w kochające ręce Opatrzności”.

Pierwsza część spotkania miała miejsce w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II. Tam zebrani mogli usłyszeć m.in. konferencję pt. „Cierpienie” br. Romana Ruska, kapucyna, krajowego koordynatora Grup Modlitwy Ojca Pio, a także konferencję w temacie „Opatrzność Boża” ks. Krzysztofa Ślicznego.

W Kościele św. Teresy o godz. 13.15 rozpoczął się różaniec w intencji dzieci i młodzieży. O godz. 14.00 Eucharystię sprawował biskup kaliski Damian Bryl.

W swej homilii Ks. Biskup na początek wezwał członków Grup Modlitwy Ojca Pio naszej diecezji do modlitwy wstawienniczej:

W dzisiejszych czasach fundamentalnym elementem odnowy Kościoła jest odnowa życia modlitwy, mówił dalej biskup Damian. Zachęcał także zebranych, aby pogłębiać swoje życie duchowe czerpiąc wzór z św. Stanisława Kostki – patrona dnia oraz z św. o. Pio:

Bp Damian podkreślał, że w dzisiejszym pełnym relatywizmu świecie, ważna jest wierność Bożemu Słowu i Prawu:

Nawiązując do słów Ewangelii, Pasterz Kaliski zalecał, aby każdy, tak jak 12-letni Jezus w świątyni w  Jerozolimie, chciał przebywać w sprawach Ojca, blisko Ojca.

Józef i Maryja będąc rodzicami Jezusa, wielokrotnie stawali wobec Tajemnicy, mówił dalej biskup.

Przed Błogosławieństwem nie zabrakło słów podziękowań wobec księdza biskupa, Koordynatora Krajowego i Diecezjalnego Asystenta Grup Modlitwy Ojca Pio oraz zgromadzonych kapłanów.

Grupy Modlitwy Ojca Pio mają swoją konkretną specyfikę, swoją duchowość, mówi ks. Krzysztof Śliczny:

Na całym terenie diecezji kaliskiej działa aż 38 wspólnot czerpiących inspirację od Świętego z Pietrelciny.

Tekst, audio i zdjęcia: Maria Cieślak/ Radio Rodzina Kalisz

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email