kepno55

Modlitewne spotkania z Bogiem GMOP z Kępna – relacja animatorki i foto

Witam w nowym roku, dziś postanowiłam napisać kilka słów dotyczących działań Grupy Modlitwy Ojca Pio w życiu naszej parafii. Radością naszą było poświęcenie przez księdza biskupa E. Janiaka naszej nowej świątyni w dniu 20 grudnia 2014 r. W nowym kościele, przy nowym żłóbku spotkaliśmy się z dziećmi na tradycyjnym już śpiewaniu kolęd.  

Kolejnym naszym udziałem było zorganizowanie 11 lutego 2015 r. spotkania dla ludzi chorych i samotnych. W czasie uroczystej Mszy św. koncelebrowanej można było otrzymać Sakrament Chorych. Po zakończeniu Mszy św. chorzy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek do salki parafialnej.

21 kwietnia br. wierni parafii Matki Bożej Różańcowej pod przewodnictwem księdza proboszcza uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Światła. W naszej wspólnocie było to już trzecie spotkanie za Zmartwychwstały Panem przygotowane przez Grupę Modlitwy Ojca Pio. Nabożeństwo to polega na odprawianiu 14 stacji – spotkań, których treścią są opisane w Ewangelii spotkania uczniów ze Zmartwychwstałym. Tym razem to wieczorne spotkanie rozpoczęło się Mszą św., następnie po zapaleniu paschału, krótkim wprowadzeniu w istotę tego nabożeństwa oraz po zawierzeniu Bogu naszych intencji wpisanych do księgi „Podziękowań i próśb” oraz zaśpiewaniu pieśni do Ducha świętego, wyszliśmy w procesji na zewnątrz naszego kościoła, gdzie były przygotowane kolejne spotkania, a treści tych ewangelicznych spotkań odczytywał ksiądz proboszcz i uczestniczy nabożeństwa.

Przy każdym spotkaniu zapalano światełko jako znak naszej łączności z Tym, który „pokonał śmierci wrota”. W czasie procesji śpiewaliśmy pieśni wielkanocne. Po powrocie do kościoła zaśpiewaliśmy pieśń „Twoje życie było ciężkie” – to słowa o Ojcu Pio, który za życia bardzo cierpiał, niosąc na swoim ciele znaki Męki Jezusowej, aby po śmierci kosztować chwały zmartwychwstania.   Życzymy księdzu Krzysztofowi oraz wszystkim Grupom Modlitwy Ojca Pio z naszej diecezji opieki naszego patrona, owocnej pracy dla dobra drugiego człowieka i całej parafii.   W imieniu Grupy – Helena Nowak, animatorka
Pokój i dobro!

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email