Poświęcenie nowego obrazu Ojca Pio w Brąszewicach – foto i opis

{gallery}pio11.jpg{/gallery}

W czasie rekolekcji wielkopostnych w Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brąszewicach, przeprowadzonych w dniach od 22 do 24 marca 2015 roku, poświęcony został nowy obraz „Modlitwa Ojca Pio”.


Obraz został poświęcony 23 marca, w dniu poświęconym Ojcu Pio. Jest to wierna kopia obrazu znajdującego się w kościele Matki Bożej Anielskiej w Pietrelcinie. Obraz o wymiarach 100 x 150cm poświęcił rekolekcjonista ks. Karol Gibki z Parafii św. Stanisława Bpa w Czajkowie. Obraz ten jest dziełem Pani Malwiny Leśnik z naszej Parafii, która jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu. Pani Malwina ukończyła studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na kierunku – Architektura Krajobrazu.

Często spotyka się określenie, że Ojciec Pio był więźniem lub zakładnikiem konfesjonału. Dlatego też ten piękny obraz został umieszczony w naszym Kościele nad konfesjonałem pod chórem, zachowując tę symbolikę modlitwy, miłości i troski Ojca Pio o tych, którzy potrzebują pomocy przy swoich upadkach.

{gallery}braszew1{/gallery}

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email