Pogrzeb śp. Ojca Bogusława Piechuty, wielkiego czciciela Ojca Pio – fotorelacja

{gallery}brpiechuta.JPG{/gallery}

…pozostało niedopowiedziane słowo, niedokończony gest, nieodbyte rekolekcje, spotkanie…

           Wszystko, co robił ojciec Bogusław, wynikało z Jego wiary i służby Bogu i bliźnim. Nie było ważne to, że Jego stan zdrowia nie pozwalał mu podejmować tylu zobowiązań związanych z ciągłymi podróżami po całej Polsce. Ważne było dotarcie do miejsca, gdzie tworzyła się nowa Grupa Modlitwy Ojca Pio, gdzie trzeba było dotrzeć z relikwiami św. Z Pietrelciny, gdzie trzeba było odpowiedzieć na zaproszenie i głosić słowo Boże w czasie rekolekcji adwentowych, czy wielkopostnych. Ile tych wyjazdów i tych spotkań zostało przerwanych? Ojcze Bogusławie, zostawiłeś nas tak niespodziewanie. Ogarnia nas wszystkich smutek a zarazem nadzieja i wiara, że jesteś już w domu Ojca naszego Boga przedwiecznego i razem ze św. Ojcem Pio wspierał będziesz wszystkich potrzebujących pomocy duchowej. W tym momencie jawi się tutaj maksyma – non omnis moriar (nie wszystek umrę)… Tak ojcze Bogusławie, zostawiłeś dla nas całe swoje życie przepełnione modlitwą i wiarą. Tak jak św. Ojciec Pio, którego tak wielbiłeś i stawiałeś za wzór dla nas wszystkich. Tak i Ty również będziesz przykładem dla wszystkich tych, dla których na drodze stanął święty z Pietrelciny.

       8 września 2015 r. w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, ok. godz. 1940 zmarł ojciec Bogusław Piechuta, wieloletni moderator, założyciel, opiekun i ojciec Polskich Grup Modlitwy Ojca Pio.

       Ojciec Bogusław Piechuta urodził się 23 listopada 1946 r. w Rozwadowie (obecnie dzielnica Stalowej Woli). Nowicjat rozpoczął 31 sierpnia 1964 r. a zwieńczył go złożeniem pierwszej profesji zakonnej dnia 31 sierpnia 1965 r. Profesję wieczystą złożył w 1969 r. a święcenia kapłańskie przyjął w 1971 r. Rozmiłowany w postaci św. Ojca Pio, łączył i prowadził ludzi zachwyconych życiem i duchowością stygmatyka z Pietrelciny. Przez ostatnie 14 lat swego życia mieszkał w Tenczynie. Do końca zaangażowany w posługę Grupom Modlitwy Ojca Pio.

         Pogrzeb ojca Bogusława Piechuty odbył się 11 września w Stalowej Woli. Ciało ojca Bogusława spoczęło w grobowcu zakonnym na cmentarzu rozwadowskim. W pogrzebie uczestniczyli delegaci z naszej diecezji z GMOP z Brąszewic wraz Ks. Stanisławem i ks. Alojzym. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

{gallery}pogrzeb{/gallery}

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email