Pielgrzymka do Włoch ze św. Ojcem Pio w 10. rocznicę kanonizacji

{gallery}romano.jpg{/gallery}
PIELGRZYMKA PO ITALII


WENECJA – PADWA – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT ANGELO – PIETRELCINA
– MONTE CASSINO – RZYM – WATYKAN – ASYŻ – LORETO


22 lipca – 1 sierpnia 2012 r.

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: WYJAZD Z POLSKI PRZEZ CZECHY I AUSTRIĘ DO WŁOCH
O godz. 3.00 rano rozpoczęcie Pielgrzymki i wyjazd autokarem z parkingu przy Kościele św. Antoniego w Ostrowie Wlkp. Msza św. o godz. 6.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze. Przejazd przez Czechy i Austrię na nocleg do Italii.

2 DZIEŃ: WENECJA, PADWA, okolice RIMINI – nocleg
Śniadanie. Wyjazd do Wenecji. Przepłyniecie na plac św. Marka. Nawiedzenie Bazyliki z Grobem św. Marka. Most Westchnień, Most Rialto. Krótki spacer. Czas wolny. Wyjazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki z Grobem św. Antoniego. Msza św. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rimini.

3 DZIEŃ: SAN GIOVANNI ROTONDO
Śniadanie. Przyjazd do San Giovanni Rotondo. Zwiedzanie Sanktuarium z miejscowym przewodnikiem, Msza św., nawiedzenie nowej bazyliki i krypty z grobem o. Pio. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w San Giovanni Rotondo.

4 DZIEŃ: SAN GIOVANNI ROTONDO, MONTE SAN ANGELO
Śniadanie. San Giovanni Rotondo – Droga Krzyżowa, zwiedzanie muzeum i szpitala Domu Ulgi w Cierpieniu, czas na indywidualną modlitwę. Przejazd malowniczą trasą do Monte San Angelo. Zwiedzanie i Msza św. w Świątyni św. Archanioła Michała z grotą przed którą miało miejsce objawienie Michała Archanioła. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ: PIETRELCINA, MONTE CASSINO
Śniadanie. Przejazd do Pietrelciny – miasteczka narodzin, chrztu i młodości Francesco Forgione (o. Pio) oraz na Monte Cassino: Klasztor benedyktynów z grobem św. Benedykta i św. Scholastyki, Cmentarz Żołnierzy Polskich. Msza św. Przejazd w okolice Rzymu na obiadokolację i nocleg.

6, 7, 8 DZIEŃ: RZYM I WATYKAN
Pobyt w Rzymie, każdego dnia śniadanie i obiadokolacja. Zwiedzanie Watykanu i Rzymu.

9 DZIEŃ: ASYŻ, PORTO RECANATI-nocleg
Śniadanie. Przejazd do Asyżu. Bazylika z Grobem św. Franciszka ? Msza św., Bazylika św. Klary, miejsce narodzenia św. Franciszka, Plac Komunalny, Bazylika Matki Bożej Anielskiej z Infirmerią, w której umarł św. Franciszek. Spacer ulicami miasta. Przejazd w okolice Porto Recanati na obiadokolację i nocleg.

10 DZIEŃ: LORETO I NOCNY PRZEJAZD PRZEZ WŁOCHY I AUSTRIĘ
Śniadanie. Loreto ? Nawiedzenie największego Sanktuarium Maryjnego w Italii. Święty Domek. Msza święta. Modlitwa na Cmentarzu Polskich Żołnierzy. Możliwość kąpieli w Morzu Adriatyckim. W godzinach wieczornych ? wyjazd do Polski. Nocny przejazd.

11 DZIEŃ: POWRÓT PRZEZ CZECHY DO POLSKI
W godzinach popołudniowych ? zakończenie Pielgrzymki.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


Cena: 320 ? + 650 zł.

Świadczenia w cenie:
Przejazd autokarem klimatyzowanym, opłaty za autostrady, 9 noclegów w hotelach, pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienkami, posiłki według programu, ubezpieczenie, przewodnik.

Dodatkowo na bilety wstępów trzeba przeznaczyć 80 ?.

ZAPISY:
u ks. Krzysztofa Ślicznego w Parafii św. Antoniego w Ostrowie Wlkp., ul. Raszkowska 39,
tel. 62/ 736-21-10, www.ojciecpio.kalisz.pl

oraz w Biurze Podróży „Polonia” w Wieruszowie, ul. Warszawska 48,
tel. 62/ 784-15-13
, www.polonia-travel.pl

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email