poznanska

Najmłodsza Grupa Modlitwy Ojca Pio w naszej diecezji wspomina czas kolędowania z dziećmi

Pragniemy podzielić się z Wami radością z wydarzeń w jakich uczestniczyła Grupa Modlitwy Ojca Pio z Parafii Matki Bożej Różańcowej w Kępnie. Oprócz naszych spotkań „czwartkowych” raz w miesiącu postanowiliśmy przygotować coś dla innych.


W niedzielę Świętej Rodziny (30 XII) zorganizowaliśmy spotkanie kolędowe dla wszystkich dzieci pod hasłem: „Zaśpiewajmy Jezusowi dziś”. W trakcie kolędowania porównywaliśmy Świętą Rodzinę i rodzinę współczesną. Opowiadaliśmy dzieciom o potrzebie miłości, szacunku, zrozumienia, wzajemnej pomocy i wyrozumiałości dla członków naszej rodziny. Każda krótka opowieść przeplatania była śpiewem kolęd przez najmłodszych. Na zakończenie dzieci otrzymały obrazki i słodycze.

Kolejne spotkanie przy żłóbku przygotowaliśmy w niedzielę Chrztu Pańskiego (13 I). Przypomnieliśmy dzieciom, czym jest dla każdego z nas ten pierwszy sakrament. Po poprzednim kolędowaniu dzieci otrzymały „zadanie domowe”, aby na to kolejne spotkanie z małym Dzieciątkiem przygotować dla Niego „niespodziankę”. Wśród tych niespodzianek było zaśpiewanie kolędy, pastorałki, recytacje wierszyków, a nawet gra na skrzypcach i flecie. Cieszyliśmy się, że razem z nami kolędował przy żłóbku nasz ksiądz proboszcz Marek i ksiądz kanonik Stanisław (zaśpiewał kilka pastorałek). Oprawę muzyczną przygotował i dzieciom przygrywał nasz organista pan Irek, któremu bardzo dziękujemy. Na zakończenie usłyszeliśmy piękne wykonanie kolędy „Maleńka miłość”. Wszystkie dzieci zasłużyły na nagrody, dlatego otrzymały książki, kolorowanki i oczywiście słodycze.

Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znów przy żłóbku, aby podtrzymywać tradycję uczenia dzieci polskich kolęd i śpiewania ich. Spotkanie kolędowe uwieczniliśmy na zdjęciach.

Członkowie naszej Grupy Modlitwy uczestniczyli także z spotkaniu opłatkowym razem ze Wspólnotą Żywego Różańca, które odbyło się w Święto Trzech Króli. Podzieliliśmy się tradycyjnie opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia, następnie przy smacznym poczęstunku śpiewaliśmy kolędy, wspominaliśmy wydarzenia minionego roku.

Pragniemy zapewnić Księdza Krzysztofa o naszej pamięci w modlitwie. Polecamy też opiece Ojca Pio wszystkie grupy działające w naszej diecezji. Pan jest wielki!

W imieniu kępińskiej grupy – Helena Nowak

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email