lumen2

Międzyparafialne spotkanie modlitewne w Kępnie – relacja ze zdjęciami

W czwartek, 18 kwietnia 2013 r. wspólnie z zaproszonymi czcicielami Ojca Pio z Myjomic i naszą kępińską wspólnotą parafialną uczestniczyliśmy we wspólnej Eucharystii i nabożeństwie Drogi Światła. Było to nasze pierwsze spotkanie. Nabożeństwo Drogi Światła czyli wielkanocne nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej podczas którego przeżywaliśmy 14 stacji – spotkań z Chrystusem Zmartwychwstałym, poprzedzone zostało procesją z paschałem i śpiewem pieśni do Ducha Świętego.

Każde kolejne spotkanie rozpoczynało się od zapalenia małego światełka na ołtarzu, a następnie odczytaniu fragmentu Ewangelii i wspólnym śpiewem.

Po Nabożeństwie Drogi Światła odmówiliśmy Koronkę do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas której polecaliśmy wstawiennictwu Ojca Pio wszystkie nasze podziękowania i prośby, które wcześniej wpisane zostały do wyłożonej „Księgi podziękowań i próśb”.
Na zakończenie nasz ksiądz proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Pokrzepieni modlitwą udaliśmy się do salki parafialnej, gdzie przy kawie, herbatce i słodkim poczęstunku miło spędziliśmy czas, wymieniając się swoimi spostrzeżeniami z grupą z Myjomic. Cieszymy się, że przyjęli oni nasze zaproszenie, ufamy, że będą kolejne spotkania i wyjazdy integracyjne, przyczyniające się do ukochania tego co piękne i pożyteczne.

Z wielką radością opowiedziałam także o naszym drugim już uczestnictwie w Dniu Skupienia w Ostrowie Wlkp. i Wołczynie. Zapraszałam na kolejny Dzień Skupienia do Wołczyna w dniu 12 października 2013 r. oraz do Częstochowy i Przeprośnej Górki. Najlepiej i najgłębiej przeżywa się świętość Ojca Pio w rozmodlonej grupie, gdzie czuje się tą jedność i bliskość Boga i człowieka.

Kończąc, życzę Księdzu Krzysztofowi i wszystkim członkom Grup Modlitwy Ojca Pio z naszej kaliskiej diecezji, aby zawsze ufali Bogu i wierzyli, że Zmartwychwstały Pan jest dla nas Drogą, Prawdą i Życiem.

Szczęść Boże!
W imieniu Grupy z parafii Matki Bożej Różańcowej w Kępnie
Helena Nowak

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email