9353af1488834d37b2ddb0b550f2d47b

Ks. Domenico Labellarte, duchowy syn św. Ojca Pio – piękna audycja z Radia Jasna Góra – cz. 2

O postaci ks. Domenico Labellarte, duchowego syna św. Ojca Pio, mogliśmy usłyszeć w „Wakacyjnym temacie dnia”. Radiu Jasna Góra dziękujemy za udostępni9enie audycji. Rozmowę przygotował o. Jakub Szymczycha, dla którego, jak sam przyznaje, św. Ojciec Pio jest patronem i ojcem duchowym w jego kapłaństwie. A do radiowego studia o. Jakub zaprosił s. Annę Kołoch z Instytutu Apostołek Jezusa Ukrzyżowanego – właśnie tę wspólnotę założył ks. Domenico Labellarte. S. Anna opowiadała o tym, jak Ojciec Pio uczył Domenico miłości do Eucharystii, Maryi, kapłaństwa, Krzyża i spowiadania.

O powołaniu kapłańskim Domenico Labellarte marzył od dziewiątego roku życia. W czasie studiów seminaryjnych, choć już był słabego zdrowia, jego stan jeszcze się pogorszył – rektor seminarium dał mu do zrozumienia, iż z tego powodu widzi trudności w realizacji powołania do kapłaństwa. Momentem zwrotnym w życiu Domenica było spotkanie z Ojcem Pio. Kierowanym nagłym impulsem, udał się do San Giovani Rotondo, i postanowił pójść do spowiedzi do Ojca Pio, i zadać mu pytanie, które go nurtowało – czy ja będę kapłanem? „Ależ tak! Wracaj do domu, odpoczywaj, ja będę z Tobą” – odpowiedział kapucyn.

„Nasz Ojciec Domenico zawsze mówił, że to wydarzenie, przekonanie Ojca Pio, że tak się stanie, to był pierwszy cud w jego życiu – mówiła s. Anna – Ojciec Pio przywrócił mu sens życia, ale przede wszystkim przywrócił mu zdrowie – bo za Jego przyczyną wrócił do sił w bardzo krótkim czasie, i potem do końca studiów nie miał już żadnych problemów ze zdrowiem. Znalazł w Ojcu Pio ojca i matkę. O. Pio troszczył się o wszystko w jego życiu”.

Ks. Domenico Labellarte zasłynął przede wszystkim z gorliwości głoszenia Słowa Bożego. Nazywano go „mówiącą Biblią”. Posłuszny radzie Ojca Pio: „Karm innych tym, czym sam się karmisz”, codziennie celebrował Liturgię Godzin wraz z wiernymi, dając im do ręki Biblię, by lepiej śledzili lektury godziny czytań.

Więcej o postaci ks. Domenico Labellarte, a także misji Instytutów Apostołek i Apostołów Jezusa Ukrzyżowanego – na stronach ie apostolki.pl oraz ajc.opw.pl.

Zapraszamy do wysłuchania.

Ojciec Pio i ks. Domenico Labellarte – ojciec i syn duchowy – w Radiu Jasna Góra – cz. 2

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email