Kongres Odpowiedzialnych za Grupy Modlitwy Ojca Pio w Tenczynie – program

{gallery}pius.jpg{/gallery}
Już od trzynastu lat jesienną porą spotykają się na ogólnopolskim kongresie osoby odpowiedzialne za prowadzenie Grup Modlitwy Ojca Pio. Spotkania odbywają się w Tenczynie koło Myślenic, w pięknie położonym w Beskidzie Wyspowym domu rekolekcyjnym Braci Mniejszych Kapucynów. Tegoroczny, trzynasty kongres rozpocznie się wieczorem 12 października i zakończy obiadem 14 października.
 


Źródła światła i szkoły wiary w świecie

13. Ogólnopolski Kongres Odpowiedzialnych za Grupy Modlitwy Ojca Pio

Tenczyn, 12?14 października 2012

Spotkanie odbywać się będzie pod hasłem ?Źródła światła i szkoły wiary w świecie” i wprowadzi nas w kolejny, trzeci rok pracy, oparty na trzyletnim programie duszpasterskim Kościoła w Polsce: ?Kościół domem i szkołą komunii”. Będzie to też szczególny czas włączenia się w inaugurację Roku Wiary, której dzieńwcześniej, 11 października, w 50. rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II dokona papież Benedykt XVI.

Swojąobecność na Kongresie zapowiedział ojciec Marciano Morra OFMCap z San Giovanni Rotondo, sekretarz generalny Grup Modlitwy i świadek życia Ojca Pio. Między innymi zaprezentuje on nowy Regulamin Grup Modlitwy Ojca Pio zatwierdzony w tym roku przez Stolicę Apostolską i przekazany Grupom w 10. rocznicę kanonizacji Ojca Pio podczas uroczystości w San Giovanni Rotondo. Wspólna refleksja nad tekstem Regulaminu, który podczas kongresu zostanie przedstawiony polskim Grupom Modlitwy, będzie okazją do odnowy i rozpalenia w sobie charyzmatu, który Bóg podarował czcicielom świętego Stygmatyka w postaci Grup Modlitwy.

Do wzięcia udziału w kongresie zachęcamy przedstawicieli wszystkich istniejących w naszej ojczyźnie Grup Modlitwy Ojca Pio. Ze względu na ograniczoną liczbęmiejsc zapraszamy dwie osoby reprezentujące każdą grupę: w pierwszej kolejności kapłana ? kierownika duchowego i osobę z zarządu Grupy Modlitwy. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie i potwierdzenie swojego udziału.

Całkowity koszt uczestnictwa w kongresie (noclegi, wyżywienie, udział w konferencjach) wynosi 120 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie: 18/ 268 23 63 lub e-mailem: domrekolekcyjny@kapucyni.pl. Termin rejestracji mija 8 października. W przypadku wyczerpania się liczby miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy i czekamy na Was w Tenczynie. Z serdecznymi pozdrowieniami i pamięcią w modlitwie.

Tomasz Duszyc OFMCap, asystent krajowy Grup Modlitwy Ojca Pio
Tadeusz Bargiel OFMCap, dyrektor domu rekolekcyjnego w Tenczynie
Bolesław Konopka OFMCap, moderator prowincjalny Grup Modlitwy Ojca Pio
Bogusław Piechuta OFMCap, moderator prowincjalny Grup Modlitwy Ojca Pio

PROGRAM:

12 października 2012 ? piątek

18.00 Kolacja

19.00 Przywitanie, zawiązanie wspólnoty [sala Ojca Pio] Aktualności, ogłoszenia

20.15 Eucharystia [kościół parafialny]

13 października 2012 ? sobota

7.30 Modlitwa poranna [kaplica w Domu Rekolekcyjnym]

8.00 Śniadanie

9.00 Spotkanie I: Nowy Regulamin Grup Modlitwy Ojca Pio [sala Ojca Pio] ?Marciano Morra OFMCap (sekretarz generalny Grup Modlitwy Ojca Pio, San Giovanni Rotondo)

Przerwa ustalona przez prowadzącego

11.45 Eucharystia [kościół parafialny]
Po Eucharystii wspólne zdjęcie na schodach Domu Rekolekcyjnego

13.00 Obiad

14.30 Modlitwa: Koronka do Bożego Miłosierdzia [sala Ojca Pio].

Spotkanie II: Sól ziemi i światło świata ? medytacja słowa Bożego ? Henryk Cisowski OFMCap (Kraków). I ty możesz odkryć piękno wiary ? Tadeusz Starzec OFMCap (Tenczyn). Co nowego w Dziele Pomocy św. Ojca Pio ? Henryk Cisowski OFMCap, Jolanta Kaczmarczyk (Kraków)

18.30 Kolacja

20.00 Nabożeństwo różańcowe z wyznaniem wiary [kościół parafialny] ?Bogusław Piechuta OFMCap (Tenczyn)

21.30 Apel Jasnogórski i całonocna adoracja [kaplica w Domu Rekolekcyjnym]

14 października 2012 ? niedziela

7.30 Modlitwa poranna. Zakończenie całonocnej adoracji ?błogosławieństwo eucharystyczne [kaplica w Domu Rekolekcyjnym]

8.00 Śniadanie

9.00 Spotkanie III [sala Ojca Pio]: ?Źródła światła i szkoły wiary w świecie” ? wprowadzenie w nowy rok formacyjny ? Tomasz Duszyc OFMCap (asystent krajowy Grup Modlitwy Ojca Pio, Kraków)

Konferencja panelowa, odpowiedzi na pytania uczestników ?Marciano Morra OFMCap, Tomasz Duszyc OFMCap, Bogusław Piechuta OFMCap, Bolesław Konopka OFMCap.

11.00 Eucharystia [kościół parafialny] ?homilia: Marciano Morra OFMCap.

12.30 Obiad, zakończenie spotkania

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email