wandapoltawska

Konferencja dr Wandy Półtawskiej: Giganci ducha – Ojciec Pio i Jan Paweł II

 

Gościem VII Czuwania z Ojcem Pio w Krakowie – Łagiewnikach, które odbyło się 20/21 czerwca 2009 roku była pani dr Wanda Półtawska.
Wanda Półtawska ? doktor nauk medycznych, specjalista w dziedzinie psychiatrii. Bliska przyjaciółka Jana Pawła II.
Znana jest korespondencja z 1962, skierowana do Ojca Pio przez arcybiskupa Karola Wojtyłę, z prośbą o modlitwę o uleczenie Wandy Półtawskiej z choroby nowotworowej i późniejsze podziękowanie papieża za skuteczną interwencję.

 

Czytaj więcej oraz posłuchaj świadectwa dr Wandy Półtawskiej

Przyczyniła się do powstania Instytutu Teologii Rodziny przy Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i była jego długoletnim dyrektorem. Prowadzi wykłady w Instytucie Studiów nad Małżeństwem i rodziną im. Jana Pawła na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Jest członkiem (wraz z mężem) Papieskiej Rady ds. Rodziny oraz Papieskiej Akademii Życia. Współpracuje z Papieską Radą dla Pracowników Służby Zdrowia. Jest też członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich.
W czasie wojny jako uczestniczka harcerskich Szarych Szeregów, została uwięziona przez Niemców w obozie koncentracyjnym Ravensbrück. Wraz z grupą kobiet poddawana była okrutnym eksperymentom medycznym. Po wojnie uczestniczyła w pracach Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce.

Fot. Pani dr Wanda Półtawska i ks. Krzysztof Śliczny podczas Czuwania Czcicieli o. Pio w Łagiewnikach w 2009 r.

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email