kepnorowery

Letnio-jesienne wyprawy Grupy Modlitwy Ojca Pio z Kępna – relacja i fotki!

Gdy szukasz Boga, popatrz na kwiaty, popatrz na góry i ciemny las.
Z każdej wędrówki wrócisz bogaty i nową treścią wypełnisz swój czas.
Bo cały świat jest pełen śladów Boga…”.
 
W niedzielę, 14 VII 2013 r. od samego rana każdy spoglądał w niebo i prosił Boga, aby wyjrzało słonko. W tym dniu Grupa Modlitwy Ojca Pio organizowała pielgrzymkę rowerową w poszukiwaniu śladów Boga.
 

Grupa licząca 35 osób wraz z naszym księdzem proboszczem Markiem, po udzielonym nam przez Ojca Jacka błogosławieństwie, wyruszyła w drogę.

Pierwszym punktem pielgrzymki był kościół św. Wawrzyńca i św. Andrzeja w Baranowie, gdzie tamtejszy ksiądz proboszcz opowiedział nam historię tego drewnianego kościółka. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się w dalszą drogę.
 
Kolejną miejscowością był Donaborów. Tutaj nasze modlitwy kierowaliśmy do patronów parafii: św. Rocha i św. Marcina. Podobało nam się także pięknie zagospodarowane obejście kościoła. Przy sprzyjającej aurze wyruszyliśmy w dalszą drogę naszej pielgrzymki. Tym razem dotarliśmy do Świby, do kościółka św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Każdy z nas modlił się tam we własnej intencji. Niestety nie mogliśmy zwiedzić Domu Bożego w Kierznie ze względu na prowadzone tam remonty.
 
Następnie dotarliśmy do Myjomic i kolejnego miejsca naszych modlitw ? do kościoła św. Józefa. Tutaj wspólnie z tamtejszym Księdzem proboszczem Bolesławem modliliśmy się oraz poznaliśmy historię kościoła. Na zakończenie zaśpiewaliśmy pieśń o Ojcu Pio.
Wszyscy byliśmy już utrudzeni, ale zarazem szczęśliwi, że w tej drodze, w tym szukaniu śladów Boga dopisała nam pogoda, zdrowie i dobry humor.
 
Pokrzepieni na duchu udaliśmy się do pani Pauliny Solskiej, sołtysa Myjomic (mamy naszego organisty Irka), która wraz z cała rodziną przyjęła nas serdecznie w swoim ogrodzie. Na zgłodniałych pielgrzymów czekały smaczne kiełbaski, chleb, ciasta oraz napoje, wśród których najlepsza była herbatka miętowa.
 
 
23 września br. pojechaliśmy na pielgrzymkę parafialną do Częstochowy i Przeprośnej Górki.
W Częstochowie przed cudownym obrazem matki Bożej uczestniczyliśmy wraz z naszym księdzem proboszczem w Eucharystii. Zwiedzaliśmy też Muzeum Archidiecezji Częstochowskiej.
 
W tym dniu przypadała 45 rocznica śmierci Ojca Pio, dlatego udaliśmy się do Przeprośnej Górki. Po drodze zatrzymaliśmy się w Mstowie, aby pomodlić się w Sanktuarium Matki Bożej Mstowskiej Miłosierdzia. Historię tego miejsca opowiedział nam jeden z kanoników regularnych, którzy tam posługują.
 
W Przeprośnej Górce oddaliśmy hołd relikwiom tego świętego kapucyna, modliliśmy się no i oczywiście zaśpiewaliśmy naszą pieśń pt. ?Twoje życie było ciężkie”. Następnie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej z Ojcem Pio.
 
Przed wyjazdem pomodliliśmy się jeszcze w nowym kościele ? Ośmiu Błogosławieństw.
 
Pokrzepieni na duszy wróciliśmy do Kępna.
 
Bardzo nam się spodobały wspólne spotkania i modlitwy, dlatego w czwartek 26 września zaprosiliśmy wszystkich , którym bliska jest postać Ojca Pio na wspólne ognisko.
 
Po południu o godz. 17.00 ksiądz Marek odprawił Mszę św. w intencji naszej Grupy Modlitwy Ojca Pio, następnie poszliśmy na zorganizowane ognisko, gdzie piekliśmy ziemniaki, oczekiwała też przygotowana ?gzika ze szczypiorkiem”, nad ogniskiem był grill ze smacznie przypieczonymi kiełbaskami. Nie zabrakło herbatki i kawki.
Aby było miło, śpiewaliśmy przy ognisku różne znane piosenki.
 
Myślę, że spotkanie integracyjne udało się. Wszyscy marzą już o kolejnym wspólnym i miłym spędzeniu czasu.
 
Trochę z tych naszych przeżyć uwieczniliśmy na zdjęciach. 

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email