foto27

IX Czuwanie z Ojcem Pio w Krakowie Łagiewnikach – 18/19 czerwca 2011 r.

Dziewiąte ogólnopolskie czuwanie modlitewne ze św. Ojcem Pio odbyło się w nocy z 18 na 19 czerwca 2011 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Wzięło w nim udział blisko sto zorganizowanych grup, przybyłych przede wszystkim z parafii i kościołów, w których działają Grupy Modlitwy Ojca Pio, oraz liczni indywidualni czciciele świętego Stygmatyka. Liczba uczestników przekroczyła 4000 osób.

Mottem całonocnej modlitwy były słowa: ?Adorować Jezusa?. W związku z ogłoszeniem Jana Pawła II błogosławionym stał się on drugim ? obok Ojca Pio ? patronem czuwania. Pierwszą konferencję wygłosił ks. Stanisław Szczepaniec z Krakowa, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Po nim głos zabrali goście z San Giovanni Rotondo. Ojciec Marciano Morra OFMCap, sekretarz generalny Grup Modlitwy oraz doktor Leandro Cascavilla, lekarz pracujący w Domu Ulgi w Cierpieniu, od 2010 roku wicedyrektor generalny Grup Modlitwy.

O północy sprawowana była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył o. Tomasz Duszyc OFMCap, koordynator krajowy Grup Modlitwy Ojca Pio. Mszę świętą koncelebrowało 60 kapłanów.

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email