Intencje modlitewne na marzec 2012

{gallery}bibi.jpg{/gallery}
Intencja ogólna: Aby wkład kobiet w rozwój społeczeństwa był właściwie doceniany na całym świecie.

Intencja misyjna: Aby Duch Święty dał wytrwałość tym, którzy, zwłaszcza w Azji, są dyskryminowani, prześladowani i zabijani ze względu na Chrystusa.

Intencja Grup Modlitwy: W naszym polskim społeczeństwie coraz częściej upokarza się ludzi wierzących w Chrystusa. Abyśmy mieli odwagę stawać w obronie godności człowieka wiary i dawać świadectwo swoją osobistą postawą, wspierając doświadczonych bólem i cierpieniem.

Te intencje są wołaniem o pomoc ludzi Kościoła względem prześladowanych z powodu wiary w Chrystusa. Do tych osób należy Asia Bibi (na zdjęciu) -pakistańska chrześcijanka, żona i matka pięciorga dzieci, skazana na śmierć za wyznanie wiary w Jezusa. Zachęcam do wypełnienia petycji wzywającej do uwolnienia skazanej chrześcijanki.

Asia Bibi (właściwie: Asia Noreen) ma 45 lat i pochodzi z wioski Ittanwali. Jest żoną Ashiqa Masiha (50 l.) i matką pięciorga dzieci. W ich wiosce żyje ok. 1500 rodzin, z czego tylko 3 są chrześcijańskie.

Muzułmanki z wioski wielokrotnie naciskały na Asię, aby przeszła na islam. 19 czerwca 2009 r. w trakcie ożywionej dyskusji Asia opowiedziała treść Ewangelii, podkreślając, że Jesus Chrystus zmarł za nasze grzechy, a następnie zmartwychwstał, czego nie uczynił Mahomet. Po tej wypowiedzi została pobita przez muzułmanki, a następnie uwięziona. Z głośników meczetu zapowiadano, że chrześcijanka za karę będzie miała zaczernioną twarz i zostanie przewieziona przez wioskę na ośle. Chrześcijanie poinformowali policję, która zabrała Asię do aresztu, zanim dokonano samosądu. Nalegali też, aby policja zrezygnowała z oskarżenia jej o bluźnierstwo, ale urzędnicy zapowiedzieli, że muszą to uczynić, gdyż są naciskani przez islamskich przywódców.

7 listopada 2010 r., po trwającym ponad 16 miesięcy procesie, została jako pierwsza kobieta w Pakistanie skazana na karę śmierci za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Nałożono na nią także grzywnę w wysokości równej w przeliczeniu około 3160 zł, co odpowiada dwuipółrocznym zarobkom robotnika w Pakistanie. Dla Asii Bibii i jej bliskich, którzy liczyli na jej szybki powrót do domu z więzienia, wyrok ten jest szokujący i druzgocący. Choć dotychczas nikt skazany na śmierć za bluźnierstwo w Pakistanie nie został stracony, to jednak Asia Bibi może teraz spędzić wiele lat w straszliwych warunkach panujących w celi śmierci, oczekując na rozpatrzenie jej ewentualnej apelacji przez Sąd Najwyższy.
(Tekst za „Głos prześladowanych chrześcijan”: www.gpch.pl).
 
PETYCJA O UWOLNIENIE ASI BIBI

Przeczytaj także:
Wstrząsający list Asi Bibi z celi śmierci

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email