kongresy2018

Informacje po konferencji prasowej roku jubileuszowego Ojca Pio

 
kongresy2018
 
Obecny rok będzie dla wszystkich czcicieli Świętego Ojca Pio wyjątkowym czasem. Przeżywamy bowiem uroczysty jubileusz 100-lecia od otrzymania przez niego stygmatów oraz 50-lecia od przejścia do domu Ojca. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła konferencja prasowa, która odbyła się 23 stycznia 2018 roku w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Podczas spotkania z dziennikarzami zarysowane zostało pięć głównych wydarzeń jubileuszu oraz kilka inicjatyw wspierających.


Brat Tomasz Duszyc, Asystent Prowincjalny Grup Modlitwy Ojca Pio dla Polski Południowej przedstawił zarys XVI Czuwania z Ojcem Pio, które odbędzie się 16-17 czerwca w Krakowie – Łagiewnikach. O jubileuszowym Kongresie Grup Modlitwy Ojca Pio na Jasnej Górze, który będzie miał miejsce 20-22 września opowiedział br. Roman Rusek, Krajowy Koordynator GMOP. Jego wypowiedź uzupełnił Pan Andrzej B, Piotrowicz, Dyrektor Generalny Roku Jubileuszowego. Opowiedział także o planowanym w nocy z 22 na 23 września Czuwaniu z Maryją i Ojcem Pio na Jasnej Górze. Zagadnienia związane z II Kongresem Ojca Pio w Gdańsku przedstawił br. Zdzisław Duma – Asystent Prowincjalny Grup Modlitwy Ojca Pio dla Polski Północnej, a także gwardian gdańskiego klasztoru kapucynów i inicjator kongresów w Trójmieście. Warto w tym miejscu przypomnieć, że kongres w Gdańsku odbędzie się w dniach 28 – 29 września w Muzeum II Wojny Światowej. Pielgrzymka Narodowa do Ojca Pio (Watykan / San Giovanni Rotondo ) stanowi piękne zwieńczeniem naszego świętowania. O „wizycie u Ojca Pio” mówił do zebranych dziennikarzy br. Roman Rusek.

Wydarzeń związanych z podwójnym jubileuszem będzie znacznie więcej, wystarczy wspomnieć tu inicjatywy: kampania społeczna „niestygmatycy.pl” organizowana przez Dzieło Pomocy Świętego Ojca Pio, publikację „Listów Ojca Pio” przez wydawnictwo Serafin, uruchomienie „wirtualnego świętego” przez dom zakonny kapucynów w Gdańsku, wydaniu we współpracy z Pocztą Polską znaczka ze świętym stygmatykiem, oraz wiele innych. Warto śledzić strony internetowe patronów medialnych jubileuszu, ponieważ na nich będą sukcesywnie publikowane zaproszenia na poszczególne inicjatywy oraz sprawozdania z minionych wydarzeń.

Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska 


Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email