PadreP_habit

22 stycznia – Dzień Wierności w rocznicę obłóczyn Ojca Pio

22 stycznia w rocznicę obłóczyn zakonnych Ojca Pio (1903) będziemy obchodzić Dzień Wierności. Poniżej zamieszczamy List biskupa Franco Moscone i tekst obrzędu złożenia obietnicy Wierności do wykorzystania w Waszych wspólnotach.

Drodzy bracia i siostry z Grup Modlitwy Ojca Pio,

Kolejny rok dobiegł końca. Trudny rok, który wystawił naszą egzystencję na ciężką próbę, ale jednocześnie pomógł nam odkryć na nowo piękno i wartość życia. Grupy Modlitwy z całego świata, które jednym głosem błagały Pana, doświadczyły żywej wiary i razem w modlitwie zmierzyły się z tym wspólnym „wrogiem”.

W październiku, nabożeństwem Wręczenia Różańca, rozpoczęliśmy rok duszpasterski, który stawia przed nami jako zaangażowanie nasze życie misyjne: zostaliśmy wezwani do życia różańcem nie jako modlitwą złożoną z samych słów, ale jako poruszeniem serca, zdolnym stworzyć przestrzeń, która pomieści pragnienie, jakie Jezus ma dla wszystkich braci.

Chociaż mamy trudności z organizowaniem naszych większych spotkań, wiem, że prawie wszystkie Grupy spotykają się regularnie na Eucharystię, adorację i comiesięczne katechezy. Składam serdeczne podziękowania dla asystentów duchowych i animatorów za ich zaangażowanie, mimo tysiąca trudności.

Przypominam wam teraz o ważnym spotkaniu, o tym, że wszyscy musimy starać się żyć pamięcią o Ojcu Pio i naszym zaangażowaniem, by być jego prawdziwymi duchowymi synami i córkami. 22 stycznia, w 117 rocznicę przyjęcia habitu zakonnego przez Ojca Pio, będziemy obchodzić Dzień Wierności i razem odnowimy nasze obietnice chrzcielne, znak Bożego życia otrzymanego w Chrystusie. Będzie to okazja do publicznego potwierdzenia naszego zobowiązania do wierności Ewangelii, które tak wiele razy, na płaszczyźnie osobistej, przedstawialiśmy Ojcu Pio. Ważne jest, aby w następnych dniach poinformować Międzynarodowe Centrum Grup Modlitwy, czy przeprowadziliście tę piękną inicjatywę i – ewentualnie – jeśli to możliwe, przesłanie nam zdjęcia.

Drodzy bracia i siostry, mamy przed sobą nowy rok pełen nadziei; przyjmijmy go z miłością do Pana i zawsze z tym gorącym pragnieniem: „musisz pragnąć zbawienia braci”.

W Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym

† Padre Franco MOSCONE CRS,
Direttore Generale dei Gruppi di Preghiera di Padre Pio


Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email