IMG-20220615-WA0001

15-lecie Grupy Modlitwy Ojca Pio z Parafii Chrystusa Króla w Jarocinie

W niedzielę 12 czerwca 2022 r. w naszej parafii przeżywaliśmy 15-lecie istnienia Grupy Modlitwy o. Pio. Uroczystości przewodniczył i homilię wygłosił ks. Krzysztof Śliczny, któremu wyrażamy naszą wdzięczność i życzymy wszelkich łask Bożych na drodze Jego pracy duszpasterskiej. Koncelebrował parafialny asystent GMOP ks. Krzysztof Bondzior, wikariusz. Parafią kieruje ks. kan. Rafał Sobieraj, proboszcz.

Grupa o. Pio w naszej parafii powstała w maju 2007 roku. Założycielem i pierwszym jej opiekunem był ówczesny proboszcz ks. Andrzej Sośniak, który zadbał o sztandar św. o. Pio oraz relikwie św. o. Pio. Nasza grupa św. o. Pio jest wymownym narzędziem ewangelizacji w parafii, ciągle jest otwarta na nowe wyzwania oraz na nowych członków. Członkiem może zostać każdy, kto chciałby podzielić cel grupy w kierunku rozwoju  duchowego płynące z życia i działalności tegoż świętego. Św. o. Pio pozostawił nam wymowny testament duchowy w słowach: Mogę zapomnieć samego siebie ale nie moje dzieci duchowe co więcej jestem pewien ,że kiedy Pan mnie zawoła to mu powiem „Panie ja zaczekam u niebieskich drzwi ,wejdę gdy zobaczę, że weszło ostatnie z moich dzieci”.

Do zadań członków Grupy Modlitwy zgodnie ze wskazaniami św. O. Pio należy:
– Codziennie odmówić dowolną modlitwę w aktualnych intencjach;
– Raz w miesiącu spotkać się z innymi członkami Grupy na Mszy św. i spotkaniu formacyjnym;
– Przynajmniej raz w tygodniu przeczytać fragment Pisma Świętego i wyciągnąć dla swego życia dobre wskazania i postanowienia;
– Starać się żyć w łasce uświęcającej. Wolność od grzechu ciężkiego upoważnia do posilania się Ciałem Chrystusa w Komunii Św.;
– Przynajmniej raz w miesiącu poświęcić trochę czasu na modlitwę adoracyjną przed Najświętszym Sakramentem;
– Starać się praktykować w swoim otoczeniu bratnią miłość;
– W miarę swoich możliwości włączyć się w spełnianie dobrych dzieł. Modlitwa znajduje swoje dopełnienie w dziełach miłości.

św. o. Pio o Grupach modlitwy powiedział tak: “Są to szkółki wiary, ogniska miłości, w których sam Chrystus przebywa za każdym razem, gdy ich członkowie gromadzą się na modlitwie i braterskiej uczcie miłości, pod kierownictwem duchowych pasterzy i kierowników”.

Św. o. Pio módl się za nami.

Grupa Modlitwy Ojca Pio w Parafii Chrystusa Króla w Jarocinie z opiekunem i ks. Krzysztofem Ślicznym

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email