16 - Kopia

15 lat Grupy Modlitwy Ojca Pio w Katedrze Kaliskiej

W wigilię liturgicznego wspomnienia św. Ojca Pio 22 września 2022 roku Grupa Modlitwy Ojca Pio przy parafii katedralnej świętowała 15 rocznicę powstania.

Początek kultu  św. Ojca Pio w Kaliskiej Katedrze należy łączyć z wiosną 2006 roku, kiedy to Parafia otrzymała relikwie św. Stygmatyka. Pomysłodawcą i założycielem nowej wspólnoty – Grupy Modlitwy Ojca Pio w katedrze był ówczesny wikariusz katedry – ks. Krzysztof Śliczny, obecnie asystent Grup Modlitwy Ojca Pio w diecezji kaliskiej. Od września 2021 roku kolejnym opiekunem Grupy jest ks. Wikariusz Dominik Herbeć. Grupa działająca przy parafii katedralnej uczestniczy w Ogólnopolskim czuwaniu w Krakowie – Łagiewnikach oraz w diecezjalnym spotkaniu w Wołczynie. Wspólnota podejmuje wiele wyzwań modlitewnych, formacyjnych i rozwijających wiarę i wiedze o swoim Patronie.  Grupa zarejestrowana jest w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Grup Modlitwy Ojca Pio w San Giovanni Rotondo.

Pierwsze spotkanie nowej wspólnoty miało miejsce 15 lat temu 23 września 2007 roku. Wówczas Grupa wyznaczyła sobie spotkania w ostatnie środy  miesiąca o godz. 18.30: Msza Święta  i oddanie czci relikwiom św. Stygmatyka oraz spotkanie formacyjne w salce parafialnej.

Rocznicowe uroczystości w Katedrze rozpoczęły się Adoracją Najświętszego Sakramentu i wspólnym odmówieniem litanii do św. Patrona. O g. 18.30 sprawowana była Msza Święta dziękczynna której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Krzysztof Śliczny. Eucharystię koncelebrowali: proboszcz parafii katedralnej ks. Prałat Adam Modliński, Ks. Prałat Andrzej Gaweł oraz ks. wikariusz Dominik Herbeć. Ksiądz Proboszcz podziękował całej wspólnocie za modlitwę i zaangażowanie w życie parafii. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele różnych grup duszpasterskich działających w naszej parafii. Po błogosławieństwie wszyscy uczcili relikwie św. Ojca Pio i zgromadzili się na wspólnej agapie. Bogu niech będą dzięki!

Twoja intencja

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email