Nowenna do św. Ojca Pio (14 - 22 IX): nowa propozycja codziennych rozważań - módlmy się !!!

Rozważania zaczerpnięte z książki ojca Gracjana Majki OFMCap:
"Nowenny i wezwania litanijne do św. Ojca Pio" Wyd. M

9 dzień nowenny - 22 września
8 dzień nowenny - 21 września
7 dzień nowenny - 20 września
6 dzień nowenny - 19 września
5 dzień nowenny - 18 września
4 dzień nowenny - 17 września
3 dzień nowenny - 16 września
2 dzień nowenny - 15 września
1 dzień nowenny - 14 września


Wyjazdy "za chlebem" taty o. Pio - Grazio Forgione - przeczytaj!!!

 
Dziś wiele rodzin dotyka problem wyjazdów zagranicznych za chlebem. Wiele osób wyjeżdża "w niewiadome" by jak uważają ratować byt materialny. Często wracając odkrywają, że rodziny już nie ma, pozostaje ból... Jak było z tatą Ojca Pio, który także wyjażdzał za pracą za ocean? Poczytajcie...

Czytaj więcej...

"Konanie Jezusa w Ogrodzie Oliwnym" - medytacja Ojca Pio - czytaj !!!


Ojciec Pio swoje duchowe dzieci zachęcał, aby często rozważały Mękę Jezusa. Zapraszam do lektury duchowej na temat zbawczej obecności Jezusa w ogrodzie Getsemani.

Czytaj więcej...

Rozmowa radiowa z br. Pawłem Teperskim OFMCap o świętym Ojcu Pio - posłuchaj !!!


Kim był zakonnik z Gargano? Jak przeżywał fenomen stygmatów "biedny brat, który się modlił"? Jakiej modlitwy uczył inicjator Grup Modlitwy? Jaką wartość miało cierpienie w życiu Ojca Pio i chorych "Domu Ulgi w Cierpieniu"? Na te i inne pytania odpowiada br. Paweł Teperski OFMCap, public relations kapucynów oraz czciciel i znawca życia świętego z San Giovanni Rotondo.

Tajemnica krzyża w życiu Ojca Pio - przeczytaj !!!


Doświadczenie krzyża stoi w centrum życia chrześcijańskiego odnoszącego się do Tajemnicy Paschalnej Chrystusa. Realizm Krzyża weryfikuje wszelkie ludzkie dążenie do świętości, przez które człowiek - napotkawszy krzyż pokus oraz trudności wewnętrznych i zewnętrznych - potwierdza swoje autentyczne dążenie do doskonałości w miłości. Polecam serdecznie artykuł o. prof. dr hab. Andrzeja Derdziuka, kapucyna (KUL).

Czytaj więcej...

"Nie bał się ich piękna". O relacji Ojca Pio do kobiet - artykuł ojca B. Strzechmińskiego OFMCap


Ojciec Pio umiał postępować z kobietami: nie bał się ich piękna, ale obawiał się o piękno ich duszy. Choć wystawiany przez niektóre z nich na próbę, sam nie próbował wyrządzić im żadnej krzywdy. Przy tej okazji wszystkim kobietom życzymy piękna na wzór Maryi - najwspanialszej i spełnionej Niewiasty oraz zapraszamy do lektury odkrywczego artykułu ojca Błażeja Strzechmińskiego OFMCap.

Czytaj więcej...

"Znałem Ojca Pio" - wywiad w "Gościu Niedzielnym" z o. Marciano Morra


O trudnym charakterze świętego stygmatyka i jego dzieciach duchowych z o. Marciano Morra OFMCap, świadkiem życia św. o. Pio, rozmawia Joanna Bątkiewicz-Brożek. Ojciec Marciano Morra OFMCap - świadek życia świętego Pio, główny moderator Grup Modlitwy Ojca Pio w świecie.

Czytaj więcej...

O przeżywaniu tajemnicy Bożego Narodzenia przez Ojca Pio - czytaj !!!"Ma granice nieskończony" to artykuł Aniki Djoniziak red. "Opiekuna" dotyczący naszego świętego i jego wrażliwości podczas przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. Zapraszam do uważnego przeczytania artykułu nt. wspomnianego tematu.

Czytaj więcej...