Spotkania formacyjne Grup Modlitwy Ojca Pio w diecezji kaliskiej


Grupy Modlitwy spotykają się w wyznaczonych przez siebie terminach.

Jeśli pragniesz dołączyć do takiej wspólnoty, to wybierz grupę i dowiedz się, kiedy i gdzie się spotyka.

Istnieje możliwość, aby na Wasze spotkanie formacyjne przyjechał ksiądz Krzysztof Śliczny, asystent Grup Modlitwy Ojca Pio w diecezji kaliskiej.

Ponadto grupy są zaproszone, aby formowały się duchowo i tworzyły szersze wspólnoty modlitwy podczas spotkań diecezjalnych i krajowych. To wspaniała okazja, by lepiej poznać duchowość Ojca Pio, która zaprowadziła Go do świętości.


Oto terminy spotkań na 2019 rok:15/16 czerwca 2019 roku:
Czuwanie z Ojcem Pio w Krakowie-Łagiewnikach

21 września 2019 roku:
Kongres GMOP z diecezji kaliskiej w Wołczynie

28-29 września 2019 roku:
Czuwanie Grup Modlitwy Ojca Pio na Przeprośnej Górce i na Jasnej Górze w Częstochowie

11-13 października 2019 roku:
Ogólnopolski Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio w Tenczynie


ZAPRASZAMY!ZAPROSZENIE I PROGRAM SPOTKANIA GRUP MODLITWY OJCA PIO W KALISZU

Drodzy Kapłani - Asystenci i Drodzy Animatorzy
Grup Modlitwy Ojca Pio!

Pokój i dobro!

W Roku 100. rocznicy stygmatyzacji i 50. rocznicy śmierci św. Ojca Pio pragnę Was serdecznie pozdrowić i zaprosić na kolejne 11. Spotkanie Czcicieli i Grup Modlitwy Ojca Pio. Spotkanie ze względu na ogłoszony przez papieża Franciszka Rok św. Józefa, wyjątkowo nie odbędzie się w Wołczynie, ale odbędzie się w sobotę, 27 października br. w Sanktuarium Narodowym św. Józefa w Kaliszu. Tematem spotkania będzie hasło: "Promieniowanie ojcostwa w życiu św. Józefa i Ojca Pio". Podczas naszego spotkania będzie także możliwość skorzystania z bogactwa książek i publikacji o św. Ojcu Pio, gdyż przyjedzie z Krakowa Wydawnictwo Braci Kapucynów "Serafin".

PROGRAM SPOTKANIA:

9.30 - 10.00 "Przesłanie roku rocznic Ojca Pio" - br. Roman Rusek, kapucyn, krajowy asystent GMOP

10.00 - 10.20 Modlitwa przez przyczynę Ojca Pio - ks. Michał Świgoniak i kaliskie GMOP

10.20 - 10.30 "Ojcostwo według św. Józefa i św. Ojca Pio - różnice i podobieństwa" - ks. Krzysztof Śliczny, diecezjalny asystent GMOP

10.30 - 12.00 Historia Sanktuarium św. Józefa, modlitwy za Jego przyczyną i konferencja o św. Józefie

12.00 MSZA ŚWIĘTA

13.00 Zupa z kotła i zakończenie spotkania

Tyle grup i indywidualnych pielgrzymów dotarło w tym roku do św. Józefa w Kaliszu. Nie może tam nas zabraknąć - duchowych dzieci Ojca Pio. Planowaną liczbę osób z grupy, które mają zamiar przyjechać do Kalisza, proszę zgłosić do środy, 24 października włącznie pod mój numer tel. kom. 602-306-494.


Polecam nasze spotkanie wstawiennictwu św. Ojca Pio i oczekuję

ks. Krzysztof Śliczny, diecezjalny asystent Grup Modlitwy Ojca Pio


Zaproszenie i program Spotkania Grup Modlitwy Ojca Pio - Wołczyn, 7 października 2017 r.


PROGRAM:


          Kościół św. Teresy

9.30 Wołanie o Ducha Świętego /zawiązanie wspólnoty/

9.45 Nabożeństwo różańcowe /z medytacją pierwszo-sobotnią i sakramentem pojednania/

11.00 EUCHARYSTIA koncelebrowana o Najświętszej Maryi Pannie Różańcowej
           /czytania z dnia/
Przewodniczenie i homilia: br. Tomasz Żak OFMCap, minister prowincjalny (Kraków)


          Gimnazjum im. św. Jana Pawła II

12.30 Obiad /możliwość nabycia publikacji Wydawnictwa "Serafin"/

14.00 Konferencja 1: "Prowadzenie Stowarzyszenia i budowa hospicjum stacjonarnego św. Ojca Pio w Smardach Górnych"
- zaproszeni goście z zarządu hospicjum

14.30 Konferencja 2: "Grzechy przed którymi szczególnie przestrzegał św. Ojciec Pio"
- o. Roman Rusek OFMCap /Tenczyn/, krajowy asystent Grup Modlitwy Ojca Pio

15.00 Koronka do Miłosierdzia, oddanie czci relikwiom św. Ojca Pio i zakończenie spotkania Zaprasza ks. Krzysztof Śliczny, diecezjalny asystent Grup Modlitwy Ojca Pio
oraz br. Rafał Tański OFMCap wraz z wołczyńską wspólnotą


Zgłoszenia w imieniu grupy szacunkowej liczby uczestników wołczyńskiego spotkania prosimy zgłaszać do środy 4 X u ks. Krzysztofa na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub na tel. Prosimy przy zapisach na wyjazd zbierać dodatkowo po 10 zł od każdego uczestnika na pokrycie części kosztów organizacji spotkania. Dziękujemy. Pokój i dobro! Do zobaczenia!Grupa Modlitwy Ojca Pio ze Zdun reprezentantem nas wszystkich u Papieża Franciszka


U progu Wielkiego Postu, w sobotę 6 lutego 2016 roku na Placu św. Piotra w Rzymie papież Franciszek spotkał się z Grupami Modlitwy Ojca Pio z całego świata i z personelem Domu Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo. W spotkaniu uczestniczyło 70 tysięcy osób. Przybyli przedstawiciele 800 grup modlitwy z całego świata, przede wszystkim z Włoch. Było 15 grup z Polski i 14 z Argentyny , a także z Singapuru, Meksyku i wielu innych krajów.

Papież przejechał w papa mobile pomiędzy sektorami pozdrawiając i błogosławiąc wiernych. Następnie skierował do wszystkich swoje słowo. Mówił: "Zachęcam Was, by Grupy Modlitwy były "centralami miłosierdzia": zawsze otwartymi i aktywnymi, które mocą pokornej modlitwy będą dostarczać światło Boże dla świata i energię miłości dla Kościoła". Audiencję zakończyła krótka modlitwa. Z tego też powodu i trwającego Roku Miłosierdzia papież Franciszek zapragnął,a by ciała znanych kapucyńskich spowiedników, apostołów miłosierdzia - św. Ojca Pio i św. Leopolda Mandicia - były dostępne przez kilka dni do nawiedzenia w Bazylice św. Piotra w Rzymie.

Z naszej diecezji udali się przedstawiciele Grup Modlitwy Ojca Pio z Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Zdunach ze swoim proboszczem - ks. Krzysztofem Ślicznym, diecezjalnym asystentem GMOP, którzy swoje pielgrzymowanie ubogacili zwiedzaniem miejsc związanych z życiem św. Franciszka, św. Rity i św. Antoniego oraz nawiedzeniem cysterskiego opactwa Heiligenkreuz oraz Kahlenbergu w Austrii. 

IX Spotkanie GMOP w Wołczynie '2015 w fotograficznej relacji


"Ojciec Pio - Sługa Bożego Miłosierdzia" - tak brzmiało hasło tegorocznego spotkania GMOP w Wołczynie. Na początku w modlitwie prowadzonej przez o. Bogdana Kordka, proboszcza z Wołczyna oddaliśmy czas spotkania modlitewnego Panu Bogu. Po powitaniu ponad 350 czcicieli Ojca Pio i prawie 30 kapłanów z kaliskiej diecezji z 25 parafii trwaliśmy na modlitwie różańcowej z Maryją, Matką Miłosierdzia. Mszy przewodniczył o . Tomasz Duszyc, kończący posługę 5-letnią asystenta krajowego GMOP, a homilię wygłosił o. Krzysztof Czeczko, kapucym i red. naczelny Głosu Ojca Pio z Krakowa. Pod koniec Eucharystii przedstawiciele GMOP z Parafii Najświętszgo Zbawiciela w Pleszewie złożyli obietnicę codziennej modlitwy (margaretki) za ks. Krzysztofa Ślicznego. Po obiedzie i czasie na nabycie książek z duchowości Ojca Pio trwający w auli Gimnazjum JP2 wysłuchali konferencji o. Romana Ruska, asystenta krajowego GMOP (w miejsce o. Tomasza) nt. "Ojciec Pio - sługą miłosierdzia". Po Koronce i błogosłaieństwie Najświętszym Sakramentem wierni oddali cześć relikwiom świętego Stygmatyka i udali się w droge powrotną do swoich domów. Bogu niech będą dzieki za ten czas łaski.