Modlitewne spotkania z Bogiem GMOP z Kępna - relacja animatorki i foto

 

Witam w nowym roku, dziś postanowiłam napisać kilka słów dotyczących działań Grupy Modlitwy Ojca Pio w życiu naszej parafii. Radością naszą było poświęcenie przez księdza biskupa E. Janiaka naszej nowej świątyni w dniu 20 grudnia 2014 r. W nowym kościele, przy nowym żłóbku spotkaliśmy się z dziećmi na tradycyjnym już śpiewaniu kolęd.

Czytaj więcej...

Grupa Modlitwy Ojca Pio w Brąszewicach świętowała 10-lecie... - fotorelacja z wydarzenia

 
 

Po odbytych rekolekcjach adwentowych w 2004 roku przeprowadzonych przez Ojca Bogusława Piechutę, który podczas spotkań rekolekcyjnych przybliżył wiernym postać Św. Ojca Pio 8 grudnia w naszej parafii została założona Grupa Modlitwy Ojca Pio. W chwili założenia grupa liczyła 20 osób, na dzień dzisiejszy 26 osób. Mamy też kilka osób, które są czcicielami Ojca Pio.

Czytaj więcej...

Uroczystość przyjęcia relikwii o. Pio w Krotoszynie z relacją poetycką p. Sabiny

 

Nazajutrz po wołczyńskim spotkaniu Grup Modlitwy Ojca Pio, 12 X br. w Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie odbyło się przekazanie relikwii Ojca Pio dla tejże parafii. W "krotoszyńskim klasztorku" od roku istnieje GMOP, kóra uczestniczy we wszystkich spotkaniach formacyjnych w diecezji i w kraju. Wspólnota rozwija się duchowo i apostolsko dzięki trosce animatorów: p. Eli, p. Bożence i p. Oli wspieranych przez ks. Rolanda, obecnego asystenta grupy. Proboszcz parafii ks. kanonik Dariusz Kowalek zaprosił na tę uroczystość o. Tomasza Duszyca, kapucyna, krajowego asystenta GMOP, który przez całą niedzielę głosił Słowo Boże i ukazywał bliskość duchową Ojca Pio i św. Jana Pawła II (był to wówczas Dzień papieski).

 

Czytaj więcej...