Zaproszenie do modlitwy płynące z San Giovanni RotondoDO GRUP MODLITWY OJCA PIO NA ŚWIECIE

Drodzy opiekunowie duchowi i animatorzy Grup Modlitwy Ojca z Pietrelciny,

5 maja 1966 r., z okazji dziesiątej rocznicy inauguracji „Casa Sollievo della Sofferenza" (Dom Ulgi w Cierpieniu), Ojciec Pio zwracając sie po ojcowsku do Grup Modlitwy podkreślał, że razem z Casa Sollievo della Sofferenza są szkołą wiary, ogniskami miłości, w których Chrystus jest obecny za każdym razem gdy gromadzą się na modlitwę i na Eucharystystii". „To modlitwa – mawiał Ojciec Pio – jest wspólną siła modlących się, która wspomaga świat, odnawia sumienia, podtrzymuję la „Casa", która wspiera cierpiących, uzdrawia chorych, uświęca pracę, która nadaję znaczenia opiece medycznej, która daje otuchę i pogodzenie sie z cierpieniem, dzięki której udziela się uśmiech i błogosławieństwo Boże słabym". Kończąc mówił: „Módlcie się dużo, moje dzieci i nieustannie, bo właśnie modlitwie powierzam to Dzieło, które Bóg zechciał i które się rowzwija dzięki Jego Opatrzności i wsyzstkich wiernych, ktorzy wspierają je".

Z tego więc powodu, Grupa Modlitwy Ojca Pio działająca przy Casa Sollievo della Sofferenza, za zgodą Zastępy Dyrektora (dokt. Leandro Cascavilla) i Sekretarza Generalnego (P. Luciano Lotti), ponawia zapraszenie do udziału w modlitwie wszystie Grupy Modlitwy Ojca Pio na świecie, we własnych wspólnotach, 16 czerwca 2019 r. (z okazji 17 rocznicy kanonizacji O. Pio), aby prosić Boga w następujęcych intencjach:

- za papieża Franciszka, za Kościół Katolicki, za biednych, i za prześladowanych chrześcijan w świecie;
- za Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Franco Moscone, aby Pan Jezus , Matka Boza Łaskawa i Ojciec Pio wspomagali go w Jego nowej misji pasterskiej i napełniali go wszelkimi łaskami i błogosławieństwem;
- za wszystkie Grupy Modlitwy, aby były „pochodnią światła w świecie, szkołą wiary, ogniskami miłości", jak pragnął św. Pio;
- za pokój na świecie, za rodziny i za rzącących państwami;
- za Casa Sollievo della Sofferenza;
- za chorych i cierpiących;
- za powołania do życia kapłańskiego i konsekrowanego.

Grupy, które pragną dołączyć się duchowo mogą zorganizować się we własnym zakresie modląc się według podanych intencji. Niemniej jednak, zachęcamy o powiadomienie nas o Waszym udziale pisząc na adres e-amil: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .
W przekonaniu o tym, że modlitwa wyprasza łaski potrzebne do zbawienia dla nas samych i świata pozdrawiamy franciszkańskim Pokój i dobro.


Grupa Modlitwy O. Pio "Casa Sollievo della Sofferenza"

San Giovanni Rotondo, 22 maja 2019