Zaproszenie do modlitwy płynące z San Giovanni RotondoDO GRUP MODLITWY OJCA PIO NA ŚWIECIE

Drodzy opiekunowie duchowi i animatorzy Grup Modlitwy Ojca z Pietrelciny,

5 maja 1966 r., z okazji dziesiątej rocznicy inauguracji „Casa Sollievo della Sofferenza" (Dom Ulgi w Cierpieniu), Ojciec Pio zwracając sie po ojcowsku do Grup Modlitwy podkreślał, że razem z Casa Sollievo della Sofferenza są szkołą wiary, ogniskami miłości, w których Chrystus jest obecny za każdym razem gdy gromadzą się na modlitwę i na Eucharystystii". „To modlitwa – mawiał Ojciec Pio – jest wspólną siła modlących się, która wspomaga świat, odnawia sumienia, podtrzymuję la „Casa", która wspiera cierpiących, uzdrawia chorych, uświęca pracę, która nadaję znaczenia opiece medycznej, która daje otuchę i pogodzenie sie z cierpieniem, dzięki której udziela się uśmiech i błogosławieństwo Boże słabym". Kończąc mówił: „Módlcie się dużo, moje dzieci i nieustannie, bo właśnie modlitwie powierzam to Dzieło, które Bóg zechciał i które się rowzwija dzięki Jego Opatrzności i wsyzstkich wiernych, ktorzy wspierają je".

Z tego więc powodu, Grupa Modlitwy Ojca Pio działająca przy Casa Sollievo della Sofferenza, za zgodą Zastępy Dyrektora (dokt. Leandro Cascavilla) i Sekretarza Generalnego (P. Luciano Lotti), ponawia zapraszenie do udziału w modlitwie wszystie Grupy Modlitwy Ojca Pio na świecie, we własnych wspólnotach, 16 czerwca 2019 r. (z okazji 17 rocznicy kanonizacji O. Pio), aby prosić Boga w następujęcych intencjach:

- za papieża Franciszka, za Kościół Katolicki, za biednych, i za prześladowanych chrześcijan w świecie;
- za Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Franco Moscone, aby Pan Jezus , Matka Boza Łaskawa i Ojciec Pio wspomagali go w Jego nowej misji pasterskiej i napełniali go wszelkimi łaskami i błogosławieństwem;
- za wszystkie Grupy Modlitwy, aby były „pochodnią światła w świecie, szkołą wiary, ogniskami miłości", jak pragnął św. Pio;
- za pokój na świecie, za rodziny i za rzącących państwami;
- za Casa Sollievo della Sofferenza;
- za chorych i cierpiących;
- za powołania do życia kapłańskiego i konsekrowanego.

Grupy, które pragną dołączyć się duchowo mogą zorganizować się we własnym zakresie modląc się według podanych intencji. Niemniej jednak, zachęcamy o powiadomienie nas o Waszym udziale pisząc na adres e-amil: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .
W przekonaniu o tym, że modlitwa wyprasza łaski potrzebne do zbawienia dla nas samych i świata pozdrawiamy franciszkańskim Pokój i dobro.


Grupa Modlitwy O. Pio "Casa Sollievo della Sofferenza"

San Giovanni Rotondo, 22 maja 2019 

San Giovanni Rotondo ma nowego Pasterza


12 stycznia 2019 roku w katedrze w Alba (Włochy) podczas uroczystej Mszy św. sakrę biskupią otrzymał o. Franco Moscone CRS, generał Zgromadzenia Ojców Somasków. Jednym z biskupów konsekratorów był bp Andrzej Suski, który przybył na tę uroczystość wraz ojcami: Tomaszem i Adamem posługującymi w jedynej polskiej placówce Ojców Somasków, która znajduje się w Toruniu.

Papież Franciszek mianował nowego arcybiskupa Manfredonii-Vieste-San Giovanni Rotondo we Włoszech. Został nim 60-letni o. Franco Moscone, dotychczasowy przełożony generalny Zakonu Kleryków Regularnych Somasków. W latach 1995-2000 pracował on w Polsce.

Arcybiskup-nominat urodził się 10 grudnia 1957 r. w Albie w północno-wschodnich Włoszech. Wstąpił do ojców somaskich. Odbył studia teologiczne w Ateneum św. Anzelma w Rzymie i z literatury na uniwersytecie w Turynie. W 1984 r. przyjął święcenia kapłańskie. Opiekował się klerykami i studentami ze swego zakonu.

W 1995 r. został wysłany do Polski, by założyć pierwszy w naszym kraju dom tego zakonu w Toruniu. Został jego przełożonym i delegatem prowincjalnym na Polskę.

Od 2000 r. był przełożonym wspólnoty zakonnej w Kolegium Emiliańskim w Genui-Nervi, od 2002 r. wikariuszem prowincji liguryjsko-piemonckiej, a od 2005 r. wikariuszem generalnym i pierwszym radcą zakonu. W 2008, 2011 i 2017 r. wybierano go przełożonym generalnym. 


 

Prośba do Grup Modlitwy Ojca PIo o modlitwę za Sri LankęApel Ojca Franco Moscone do Grup Modlitwy Ojca Pio


Jako Dyrektor Generalny Grup Modlitwy Ojca Pio, proszę wszystkie Grupy o modlitwę za Sri Lankę, aby nie powróciła pokusa wojny, o pokój na świecie, o zakonczenie " trzeciej wojny światowej w kawałkach" jak ją definiuje Papież Franciszek.

Prośba skierowana do Grup Modlitwy o modlitwę o pokój, oznacza powrót do początków, kiedy Ojciec Pio odpowiedział na apel pokoju, który Papież Pius XII wzniósł i o który prosił, kiedy wybuchła II Wojna Światowa.

Drogie Grupy Modlitwy, módlcie się o pokój, aby Zmartwychwstały Chrystus przyniósł ulgę naszemu światu, który jest domem wszystkich, ogniskiem jedności i pokoju. 

Grupy Modlitwy Ojca Pio - medytacja

OJCIEC PIO I GRUPY MODLITWY
Świadkowie duchowości Ewangelii

Szkoły wiary, ogniska miłości, w których sam Chrystus przebywa za każdym razem, gdy ich członkowie gromadzą się na modlitwie i braterskiej uczcie miłości pod kierownictwem swych Pasterzy i Kierowników Duchowych. To siła modlitwy jednoczy wszystkie dobre dusze, porusza świat, odnawia sumienia, wspiera ''Dom'', pociesza cierpiących, uzdrawia chorych, uświęca prace, podnosi poziom opieki zdrowotnej, dodaje siły moralnej i chrześcijańskiej akceptacji ludzkiego cierpienia, obdarza uśmiechem i błogosławieństwem Bożym każdą niemoc i słabość.  /Padre Pio/

Czytaj więcej...

Ojciec Pio i Boże Narodzenie - refleksja z San Giovanni Rotondo '2018


Niech to Niebieskie dzieciątko sprawi, że poczujecie w waszych sercach wszystkie te święte emocje, które pozwalał odczuwać mnie tej błogosławionej nocy, kiedy został złożony w ubogiej stajence.

O Boże, nie potrafię opisać wam tego co czułem w sercu tej szczęśliwej nocy. Czułem serce przepełnione świętą miłością ku naszemu Bogu, który stał się człowiekiem.


Czytaj więcej...

Najczęściej powtarzane kłamstwo: „nie mam czasu” - artykuł br. Piotra Kwiatka OFMCap


Często słyszy się stwierdzenie „czas to pieniądz". Autorami tych komentarzy bywają nie tylko osoby skoncentrowane na biznesie i pomnażaniu własnej fortuny. Mówi tak każdy z nas, zabiegany, żyjący w pośpiechu, w pogoni za dwudziestą piątą godziną doby. Czy jednak ta popularna maksyma jest prawdą?

Czytaj więcej...

Kongres Grup Modlitwy i Czuwanie na Jasnej Górze - zaproszenie i program

Do nieba z Ojcem Pio
Jubileuszowy Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio na Jasnej Górze
20-22 września 2018

jasnagora 18

Tegoroczny Ogólnopolski Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio, przeżywany w jubileuszowym Roku Ojca Pio, odbędzie się na Jasnej Górze w dniach 20-22 września. U stóp Jasnogórskiej Pani jako przedstawiciele Grup Modlitwy gromadziliśmy się w latach 2013-2015 i tegoroczne spotkanie będzie miało podobny schemat.

Czytaj więcej...

Zmarł abp Michele Castoro, Dyrektor Generalny Grup Modlitwy Ojca Pio

m castoro

W sobotę 5 maja 2018 roku, o godzinie 2:25 w nocy zmarł J.E. Michele Castoro, arcybiskup Manfredonii-Vieste-San Giovanni Rotondo, Dyrektor Generalny Grup Modlitwy Ojca Pio i dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo.

 

Czytaj więcej...

Informacje po konferencji prasowej roku jubileuszowego Ojca Pio

 
kongresy2018
 
Obecny rok będzie dla wszystkich czcicieli Świętego Ojca Pio wyjątkowym czasem. Przeżywamy bowiem uroczysty jubileusz 100-lecia od otrzymania przez niego stygmatów oraz 50-lecia od przejścia do domu Ojca. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła konferencja prasowa, która odbyła się 23 stycznia 2018 roku w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Podczas spotkania z dziennikarzami zarysowane zostało pięć głównych wydarzeń jubileuszu oraz kilka inicjatyw wspierających.

Czytaj więcej...

Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok 2018

piooo1

Dziecię się nam narodziło - Syn został nam dany  /Iz 9, 5/

 Drodzy Czciciele św. Ojca Pio!

 Bóg daje nam swojego Syna.
Ofiarowuje nam Go przez Maryję, Dziewicę o Sercu czystym i czułym.
Jej miłość wobec Jezusa jest miłością także wobec każdego nas.
Trwając na modlitwie i czuwaniu z Matką naszego Pana
łączymy się ze wszystkimi,
którzy oczekują na Jego proste i pokorne przyjście.
 
Życzymy, by Święta Bożego Narodzenia
były czasem wypełnienia miejsc w naszym życiu i sercu,
które wołają o Jezusa, o Jego obecność i miłość.
Niech Dzieciątko Jezus, ubogie w swym narodzeniu
obdarzy nas bogactwem swych łask
i pokojem spełnienia w Nim naszych pragnień.
 
Obejmuję Was wszystkich duchową bliskością poprzez modlitwę
oraz życzę radosnych Świąt!

Br. Roman Rusek OFMCap - krajowy asystent Grup Modlitwy Ojca Pio

oraz

Ks. Krzysztof Śliczny - diecezjalny asystent Grup Modlitwy Ojca Pio


Zaproszenie na Ogólnopolski Kongres Ojca Pio do Tenczyna

kongres pio_17

Zapraszamy na 18. Ogólnopolski Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio
"Przygotowanie do spowiedzi w szkole Ojca Pio".

Kongres odbędzie się w dniach 13-15 października 2017 roku w Domu Rekolekcyjnym w Tenczynie. Zapraszamy szczególnie animatorów i asystentów duchowych Grup Modlitwy. Dobrze, by każda z grup miała swoją "reprezentację" na ogólnopolskim Kongresie.
Koszt udziału to 150 zł od osoby (2 noclegi, wyżywienie, akredytacja).

Czytaj więcej...

Prośba o modlitwę w intencji biskupa Castoro, naczelnego Grup Modlitwy Ojca Pio


Prośba o modlitwę


Najdrożsi,

Jak co roku, maj to miesiąc poświęcony Maryi, a także wspomnienie urodzin ojca Pio (25 V). Naszym codziennym charyzmatem jest ulga w cierpieniu niesiona w modlitwie.

Wśród chorych których powierzamy Bogu, prosimy Was o modlitwę za zdrowie i uzdrowienie bp Michele Castoro, naszego biskupa i naczelnego dyrektora Grup Modlitwy Ojca Pio.

Prosimy o zaangażowanie modlitewne i przyjęcie do serc tej wspólnej intencji.

Pokój i dobro,


brat Carlo Maria Laborde,
Sekretarz Generalny Grup Modlitwy Ojca Pio
 

Życzenia na Zmartwychwstanie Pańskie '2017

riesen

"Najlepszym pocieszeniem ducha
jest umocnienie pochodzące z modlitwy"   
/Ojciec Pio/

Życze Wam Kochani
abyście odkrywali codziennie
wielką MOC MODLITWY +
ks. Krzysztof
 
 

Rady św. Ojca Pio na Wielki Post

rady wp
 
1. Zadbaj o to, by być cierpliwym
"Z prostotą kroczcie drogą Pana i nie zadręczajcie waszego ducha. Trzeba, abyście znienawidziły wasze wady, ale czyńcie to z umiarkowaną nienawiścią, a nie gniewnie i nerwowo. (...) Z braku cierpliwości, moje dobre córki, wasze niedoskonałości zamiast zanikać, rozrastają się coraz bardziej, gdyż niepokój i zatroskanie o pozbycie się ich, powoduje ich umocnienie". (Epist. 111, s. 579).
"Zachowaj dobrze wypisane w duszy to, co mówi Boski Mistrz: w cierpliwości naszej posiądziemy naszą duszę" (AdFP, s. 560)

2. Nie skupiaj się na twoim grzechu
"Nie zamęczaj się tym, co rodzi zmartwienia, niepokoje i zgryzoty. Potrzeba tylko jednego: wznieść ducha i kochać Pana Boga" (CE, s. 10).

3. Myśl o innych. Dbaj o to, by na ich twarzach pojawiał się uśmiech
"Niech twoje pojawienie się gdziekolwiek będzie zawsze tak taktowne i delikatne, jakby było uśmiechem Boga" (PM, s. 165).

4. Skup się na tym, co myślisz o swoich celach i pragnieniach
"Twój wysiłek i twa uwaga niech zawsze będą zwrócone na to, abyś miała właściwą intencję. Powinnaś ją mieć w pracy i w walce zawsze mężnej i wspaniałomyślnej z podstępami złego ducha" (Epist. 111, s. 622).

5. Pamiętaj, że Jezus towarzyszy Ci cały czas
"Niech cię nie przerażają liczne zasadzki tej piekielnej bestii. Pan Jezus, który zawsze jest z tobą, będzie walczył razem z tobą. Nie dopuści nigdy, abyś upadła i została pokonana" (Epist. III, s. 49).
"Nie zdawaj się nigdy na siebie samą. Wszelką ufność pokładaj tylko w samym Bogu" (Epist. II, s. 64).

6. Nie zapominaj o Bożym miłosierdziu
"Przerażająca jest sprawiedliwość Boża. Ale nie zapominajmy, że również Jego miłosierdzie jest nieskończone" (GP, s. 138).

7. Nie trać nadziei, gdy jest Ci trudno
"Nie osiąga się zbawienia bez przejścia przez burzliwe morze, które ustawicznie grozi utonięciem. Górą świętych jest Kalwaria. To z niej przechodzi się na inną górę, która nazywa się Tabor" (Epist. I, s. 829).

8. Módl się, Pan Bóg zawsze Cię wysłucha
"Módl się i ufaj! Nie denerwuj się! Niepokój nie służy niczemu. Bóg jest miłosierny i wysłucha twoją modlitwę" (CE, s. 39).

9. I to modlitwa jest najlepszym sposobem na pocieszenie
"Najlepszym pocieszeniem ducha jest umocnienie pochodzące z modlitwy" (GC, s.38)

10. Na wszystko spoglądaj z miłością
"Gardź pokusami, a utrapienia obejmuj z miłością. Nie, nie, moja córko, pozwól wiać wiatrowi i nie myśl, że szelest liści jest zgrzytem broni" (Epist. III, s. 632n) Intencje modlitewne na marzec '2017


Papieska: Za prześladowanych chrześcijan, aby doświadczali wsparcia całego Kościoła poprzez modlitwę i pomoc materialną.

Grup Modlitwy: Abyśmy umieli zapanować nad swoją główną wadą, aby nie utrudniała ona życia bliskim i ludziom z naszego otoczenia.